2010 Spalio 09

Kosmosas

Antrasis Kinijos Mėnulio zondas pradėjo skrieti orbita

veidas.lt

Antrasis Kinijos Mėnulio zondas “Chang’e-2″ šeštadienį, aštuonios dienos po raketos “Long March 3C” starto, pradėjo skrieti orbita aplink Žemės palydovą, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Zondas “netrukus pradės mokslinio tyrinėjimo veiklą”, remdamasi Pekino kosminių skrydžių kontrolės centru pranešė naujienų agentūra “Xinhua”.

Iš pradžių “Chang’e-2″ aplink Mėnulį skries 100 km atstumu nuo jo, bet planuojama, kad vėliau aparatas skries 15 km aukštyje.

Per šešis mėnesius zondas atliks įvairius testus, skirtus pasirengti “Chang’e-3″ misijai, kuri numatoma 2013 metais ir bus, kaip tikisi Kinija, pirmasis jos nepilotuojamas nusileidimas Mėnulyje.

Programa “Chang’e”, pavadinta į Mėnulį skridusios mitinės kinų deivės vardu, laikoma pastangomis prilyginti Kinijos kosmoso tyrinėjimus JAV ir Rusijos kosmoso programoms.

Pirmasis Kinijos Mėnulio zondas, kuris buvo paleistas 2007-ųjų spalį, orbita skriejo metus ir keturis mėnesius.

Pekinas tikisi 2017 metais pargabenti į Žemę Mėnulio uolienų pavyzdžius, o maždaug 2020 metais nusiųsti į Mėnulį žmogų, praneša valstybinė žiniasklaida.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...