2010 Lapkričio 22

Kosmosas

JAV paleido į orbitą milžinišką žvalgybinį palydovą

veidas.lt

Jungtinės Valstijos į orbitą paleido dirbtinį Žemės palydovą, kuris laikomas didžiausiu kada nors į kosmosą paleistu žvalgybiniu prietaisu.

Didžiausia pasaulyje JAV sunkioji nepilotuojama raketa nešėja “Delta 4″ su įslaptintu žvalgybiniu palydovu “NROL-32″ iš kosmodromo Floridoje į nakties dangų pakilo sekmadienį.

JAV Nacionalinis žvalgybos biuras (NRO) neatskleidė, koks yra šio palydovo paleidimo tikslas, tačiau JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad jis skirtas priešo ryšių priemonėms sekti.

“Šis antras Nacionalinio žvalgybos biuro sunkiosios raketos “Delta 4″ paleidimas yra metų metus trukusio bendro NRO, oro pajėgų , tiekėjų ir ULA komandos sunkaus darbo bei atsidavimo rezultatas”, – sakė “United Launch Alliance (ULA)” (“Lockheed Martin” ir “Boeing” bendrosios įmonės) viceprezidentas Jimas Sponnickas (Džimas Sponikas).

“ULA džiaugiasi galėdama padėti NRO, kuri užtikrina mūsų nacionalinį saugumą ir padeda mūsų kariams ginti mūsų tautą visame pasaulyje”, – sakė jis.

Jau ketvirtąjį kartą nepilotuojamiems kosminiams skrydžiams skirta skystąjį kurą naudojanti sunkioji raketa nešėja “Delta 4″ pakyla į kosmosą.

Raketos nešėjos su “NROL 32″ palydovu paleidimas buvo numatytas spalio 19 dieną, tačiau dėl nežinomų priežasčių buvo nukeltas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...