2010 Rugsėjo 19

1-2 metai

Linksmybės vonioje prasideda!

veidas.lt

"Veido" archyvas

Tik mums, suaugusiems, pilna vonia vandens „kvepia“ kone kurortu. Mažiesiems neretai atrodo kitaip. Dažnai dalis kaltės yra ir mūsų – tai, žiūrėk, per karšto vandens pripylėme ir išgąsdinome pyplį, tai norėdami pažiūrėti gerą filmą suskubome jį tuoj pat iš vonios ištraukti, nors jis ką tik buvo pradėjęs žaisti laiveliais.

Net jei kalti ne jūs, o tiesiog mažylio nemeilė vandenukui, teks pasistengti, kad viskas pasikeistų. Jei ne visiškai, tai bent jau iš dalies. Tą padaryti tikrai nesunku ir visai nebūtina turėti daugybės vonios žaislų, tereikia laiko ir fantazijos!

Akvariumas vonioje

Iš medžiagos arba parolono iškirpkite žuvytes (kuo jos margesnės, tuo įdomiau) ir paleiskite jas į vandenuką. Tik nepersistenkite – žuvytės neturi būti labai didelės (juk jos dar prisigers vandens, o tai reiškia, kad  pasunkės), bet ir neturi būti labai mažos (irgi bus mažai įdomu).  O tada galite leistis į žvejybą. Meškere gali būti bet kas – pradedant lazdele ir baigiant kojytėmis. Beje, bežvejodami galite pasimokyti ir spalvų ar net skaičiukų. Sakysite, per anksti? Nieko panašaus -  mažylio galvelėje šis tas liks.

Į trasą tėčio skutimosi putos

Tėtis, naudojantis skutimosi putas, gali jomis pasidalinti ir su mažyliu. Bet tuomet jau būkite malonūs ir nedrauskite jų purkštelti ant sienos ar ant vonios krašto. O tada mažasis dailininkas pirštuku galės tapyti savo šedevrus. Tikrai nieko baisaus neatsitiks, jeigu iš tų pačių putų padarysite vaikučiui barzdą. Na, jei jų truputį gaila arba namuose tiesiog nėra, ne bėda – puikiai tiks ir vonios putos. Paieškojus, parduotuvių lentynose jau galima surasti ir piešimo priemonių, tinkančių kurti būtent vonioje.

Pirštukų futbolas

Ne, ne – neišsigąskite, vonios kambarys tikrai nepatvins, nors kamuolys ir bus tikras (tiesa, labai nedidelis – pvz., stalo teniso). Iš vonios putų arba į vandenį įmerkto rankšluosčio pasidarykite vartus. Futbolininkai – mažylio pirštukai. Pagrindinė sąlyga – žaidžiant negalima atsistoti.

Skęsta ar plaukia

Pasiūlykite kartu pažaisti žaidimą „Skęsta – plaukia“. Duokite po vieną daiktą (kurio vanduo negali sugadinti) kad mažylis jį padėtų ant vandens. O tada kartu žiūrėkite – jis skęsta ar plaukia. Kuo daiktai įvairesni, tuo įdomiau. Nebijokite duoti ir nedidelį žiupsnelį druskos ar cukraus. Dar įdomiau bus, jei druską ar cukrų duosite palaikyti saujoje arba įmesti į švaru puodelį su vandeniu. Prieš tai galite duoti paragauti gryno vandenuko, o tada jau su priedais, ir paklausti, kuris buvo skanesnis.

Skandinkite laivus

Padarykite popierinių laivelių – kuo daugiau ir įvairesnių spalvų, tuo smagiau. O tada paleiskite juos į vandenį. Kad laiveliai taip greitai nesušlaptų ir nesuplyštų, galite apklijuoti juos lipnia juostele. O tada galite sukelti audrą – rankytėmis arba kojytėmis pliuškenantis daryti bangas. Sakote, kokia audra be lietaus! Jis gali pasipilti iš dušo galvutės, vaikiško laistytuvėlio arba paprasčiausio nedūžtančio indelio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...