2011 Balandžio 22

Maisto kainos

Ligoniai ir kaliniai maisto brangimo nejaučia

veidas.lt

Nors šalyje nuolat brangsta maisto produktai, viešojo maitinimo sektorius (kalėjimai, ligoninės, kariuomenė) dėl to didesnių sunkumų nepatiria ir maisto raciono nekoreguoja ar koreguoja nežymiai.

Maisto produktus viešosioms maitinimo įstaigoms tiekia bendrovės, laimėjusios konkursus ir pasirašiusios ilgalaikes – metų ar net dvejų – sutartis.
Krašto apsaugos ministerijos atstovė Jovita Bazevičiūtė teigė, kad per pirmąjį 2011 m. ketvirtį Lietuvos kariuomenė maitinimo išlaidų padidėjimo nepatyrė, nes tiekėjai dar nesikreipė dėl kainų kėlimo – dalyvaudami konkurse, jie iš anksto būna numatę galimą produktų brangimą.

Kalėjimų departamento ir Klaipėdos miesto ligoninių atstovai taip pat teigia dėl maisto brangimo keblumų neturintys.
Kalėjimų departamento duomenimis, kalinių maisto daviniai nesumažėjo, valgiaraščių keisti nesiruošiama, nes jie turi atitikti patvirtintas fiziologines mitybos normas.

Tiesa, tam tikrų korekcijų kalinių maitinimo racione būta anksčiau. “2009 m. dėl sunkios ekonominės situacijos Lietuvoje buvo pakeisti kai kurie maisto produktai pigesniais, pvz., tam tikra dalis grikių, ryžių kruopų buvo pakeista perlinėmis, miežinėmis ir kvietinėmis, jautiena – paukštiena, ir panašiai”, – sakė Audrė Mišeikienė, Kalėjimų departamento atstovė.

Taip pat per kelerius metus keitėsi ir vidutinė paros rinkinio kaina vienam kariui: 2011 m. sausio mėn. buvo 20,11 Lt, vasario – 20,57 Lt (2010 m. spalio mėn. 18,94 Lt, lapkričio 19,14 Lt, gruodžio 19,44 Lt).

Klaipėdos ligoninėse, keičiantis maisto kainoms rinkoje, maisto racionas ir porcijos ligoniams nepakito. Atstovų teigimu, tai padaryti būtų sudėtinga, nes ligoniams būtino paros maisto normas nustato Sveikatos apsaugos ministerija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...