2011 Gegužės 06

Andrius Linauskas

Kodėl brango maistas

veidas.lt

Pieno produktų kainos kilo dėl žaliavinio pieno kainų didėjimo. Tačiau dabar pasiektos žaliavinio pieno kainų lubos ir supirkimo kainos turėtų išlikti stabilios, todėl ir pieno produktai daugiau brangti nebeturėtų.

Mėsos gaminių kainos, kurios ilgą laiką buvo stabilios, kovo mėnesį irgi pradėjo didėti, tam įtakos turi žaliavos bei gamintojų sąnaudų didėjimas. Duona brangsta dėl sumažėjusių grūdinių kultūrų derliaus, kartu ir dėl padidėjusio jų poreikio. Daržovių kainų kilimas pastarąjį mėnesį stabilizavosi, tačiau, palyginti su metų pradžia, buvo juntamas gana didelis pabrangimas. Tam įtakos turėjo ne tik sezoninis kainų svyravimas, bet ir didesnis daržovių poreikis iš kaimyninės Rusijos, kurios daržovių rezervai dėl prastų orų pernai buvo palyginti maži. Dėl to padidėjo paklausa, o sykiu ir kaina.

Cukraus kaina taip pat kilo iš dalies dėl to, kad pasaulinėje rinkoje sumažėjo jo pasiūla dėl prasto derliaus, bet savo padarė ir kilusi panika išgirdus, kad cukrus brangs.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...