2011 Gegužės 13

Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas Afganistane

veidas.lt

BFL

Užsienio reikalų ministerija kariuomenės ir visuomenės šventėje Kauno Santakos parke gegužės 14 dieną pristatys Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo veiklą Afganistano Goro provincijoje.

Šventės lankytojai turės galimybę susipažinti su civiline Lietuvos veikla Afganistane ir vykdomais projektais.

Tarptautinių operacijų stovykloje įsikūrusioje URM palapinėje lankytojai pamatys filmus ir kitą vaizdinę medžiagą apie Goro provinciją, apžiūrės Afganistano moterų rankdarbius, viktorinose turės galimybę laimėti įvairius suvenyrus.

2010 metais Lietuva Afganistane įgyvendino 26 vystomojo bendradarbiavimo projektus už daugiau kaip 2 mln. litų. Daugiausia projektų įgyvendinta paramos socialiniam vystymuisi ir sveikatos apsaugos, gero valdymo ir institucijų administracinių gebėjimų stiprinimo srityse.

Goro provincijos Čagčarano ligoninės gydytojams buvo surengta stažuotė Lietuvoje, gydytoja ginekologė iš Lietuvos lankėsi Čagčarane, konsultavo pacientes ligoninėje ir moterų kalėjime, rengė mokymo kursus afganų medikams.

Lietuva jau keletą metų remia Afganistano valstybės tarnybos instituto Čagčarano skyrių, kuriame Goro provincijos tarnautojai mokomi kompiuterinio raštingumo, anglų kalbos ir vadybos pagrindų.

Kitais projektais buvo teikiama pagalba Goro provincijos mokykloms, policijos nuovadoms, kaimų bendruomenėms.

2010 metais Lietuva taip pat tęsė vaikų dienos centro statybą Goro provincijos sostinėje Čagčarane. Šiais metais, siekiant pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Goro provincijos gyventojams, numatoma pradėti ligoninės Čagčarane rekonstrukcijos darbus.

Tarptautinė bendruomenė siekia užtikrinti Afganistano gyventojams saugų kasdienį gyvenimą, baigti kelis dešimtmečius trunkančias kovas, sumažinti skurdą šalyje ir tarptautinio terorizmo grėsmę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...