2011 Kovo 22

Afganistanas

Afganistano valdžia apie atsakomybės perėmimą Gore gali paskelbti dar šiemet

veidas.lt

Afganistano valdžia dar šiemet gali paskelbti apie atsakomybės perėmimą iš NATO karių Goro provincijoje, kurios atstatymu rūpinasi Lietuva, antradienį sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

“Tikimės, kad netolimoje ateityje, galbūt net šių metų antroje pusėje, gali būti paskelbta ir apie Goro provincijos likimą ir atsakomybės perdavimą afganams”, – BNS sakė ministrė.

Tai R.Juknevičienė teigė netrukus po to, kai Afganistano prezidentas Hamidas Karzai paskelbė tris provincijas ir keturis miestus, kuriuose Afganistano nacionalinės pajėgos pirmiausia perims atsakomybę už saugumą iš tarptautinės koalicijos karių.

H.Karzai sakė, kad nuo liepos afganų pajėgos bus visiškai atsakingos už saugumo kontrolę palyginti ramiose Bamijano ir Pandžšero provincijose, vakariniame Herato mieste, sostinės Kabulo aplinkiniuose rajonuose, kai kuriuose Lagmano provincijos rajonuose, taip pat šiauriniame Mazari Šarife.

Pasak R.Juknevičienės, šis pareiškimas reiškia, kad labai svarbus atsakomybės perdavimo procesas vyksta realiai.

“Žinoma, atsakomybės perdavimas nereiškia NATO pasitraukimo iš Afganistano apskritai. Tačiau šis procesas yra labai svarbus. Bus siekiama, kad NATO perduotų pilną, visišką atsakomybę už saugumą Afganistano saugumo pajėgoms, o patį svarbiausią dėmesį skirtų Afganistano saugumo pajėgų mokymui. Tas procesas jau vyksta, ir mes jame dalyvaujame”, – kalbėjo ministrė.

Anksčiau R.Juknevičienė yra sakiusi, kad Lietuva atsakomybę už saugumą Goro provincijoje afganistaniečiams galėtų perduoti 2012 metų pabaigoje. Lietuva vadovauja Goro provincijos atkūrimo grupei.

“Visokių yra galimų variantų, bet tikrai niekas nedels ir nenorės likti Afganistane ilgiau negu bus galimybė perimti atsakomybę vietos valdžiai”, – antradienį kalbėjo ministrė.

Šiuo metu Afganistane tarnauja per 200 Lietuvos karių, dauguma iš jų – Goro provincijoje. Pietuose yra dislokuoti specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) paskelbė, kad karių išvedimą iš Afganistano pradės šių metų liepą. NATO yra užsibrėžusi, kad pagrindinę atsakomybę afganistaniečiai perimtų iki 2014 metų pabaigos.

Tebesitęsiant sukilimui, pernai Afganistane žuvo daugiau nei 700 tarptautinės koalicijos karių – daugiau nei bet kuriais kitais metais po 2001 metų invazijos.

NATO vadovaujamos tarptautinės ISAF pajėgos paskutiniu metu vis didesnį dėmesį skiria vietos karių ir policijos pareigūnų mokymui, tačiau jų rengimo centrai pastaruoju metu dažnai tampa teroro išpuolių taikiniu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...