2011 Sausio 23

Kariuomenė

Goro provincijoje dislokuota 130 Afganistano karių

veidas.lt

Lietuvos su tarptautiniais partneriais atkuriamoje Goro provincijoje šiuo metu dislokuota kiek daugiau nei 130 Afganistano nacionalinės armijos (ANA) karių, kurie, tikimasi, padės pagerinti saugumo situaciją šalyje.

Kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas Marius Varna BNS penktadienį sakė, kad ANA kariai į Gorą atvyksta pamažu, tai priklauso nuo Čagčarano oro uosto pakilimo-nusileidimo tako būklės.

“Šiuo metu yra 131 karys. (…) Planuojama, kad bus iki 150 ANA karių”, – sakė M.Varna.

Pasak karininko, Afganistano kariai yra įsikūrę pačiame Goro sostinės Čagčarano centre, maždaug už dviejų kilometrų nuo miesto pakraštyje esančios Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės (PAG) bazės.

Pirminėmis žiniomis, pasak M.Varnos, kol kas nuspręsta, kad ANA kariai Gore bus iki pavasario.

“Vėliau turės būti priimtas Afganistano pajėgų vadovybės sprendimas”, – teigė Jungtinio štabo atstovas.

ANA karių dislokavimo Gore klausimas tapo aktualus, 2010-ųjų antroje pusėje šioje skurdžioje Afganistano provincijoje pablogėjus saugumo situacijai ir padaugėjus išpuolių prieš Lietuvos karius.

PAG kariai Gore veikia ne kaip koviniai, o atkūrimo procesu besirūpinantys ir civilių apsaugą užtikrinantys daliniai, todėl jie nėra įgalioti vykdyti priešiškų pajėgų persekiojimo ar neutralizavimo užduočių. Tokias užduotis prireikus galėtų vykdyti Afganistano kariai.

Kad ANA kariai bus dislokuoti Goro provincijoje, paskelbta pernai spalį.

Šiuo metu Gore tarnauja dvyliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Gore iš viso tarnauja apie 150 Lietuvos karių ir civilių.

Lietuvos vadovaujamos PAG veikloje be Lietuvos karių ir civilių taip pat dalyvauja atstovai iš Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Ukrainos. PAG stovykloje Čagčarane taip pat veikia tarptautinės ES policijos misijos Afganistane (EUPOL) komanda, kurią be lietuvių sudaro Lenkijos ir Suomijos atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Žaibas Žaibas rašo:

    O Gruzijos 1500 karių


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...