2010 Gruodžio 22

Ekonomika

Lietuvos vadovų Davose nelaukiama

veidas.lt

Pasaulio elitą sutraukiančiame kasmetiniame ekonomikos forume Davose Lietuvos vadovai nedalyvaus. Kvietimo į prestižinį renginį negavo nei prezidentė Dalia Grybauskaitė, nei premjeras Andrius Kubilius, rašo “Lietuvos žinios”.

Garsiame Šveicarijos kalnų kurorte kitų metų sausio 26-30 dienomis vyksiančiame forume dalyvaus 27 pasaulio lyderiai, tarp jų – Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas. Per renginio atidarymą jis sakys kalbą. Forumo vadovas Klausas Schwabas Davose nori matyti ir tinklalapio “WikiLeaks” įkūrėją Julianą Assange’ą.

„Lietuvos žinios“ rašo:

LŽ kalbintas L.Balsys atkreipė dėmesį, kad prezidentė D.Grybauskaitė šių metų gegužę dalyvavo Davoso forumo organizatorių Briuselyje surengtoje darbinėje sesijoje “ES 2020 strategija: tolesni žingsniai”. Tąsyk Lietuvos vadovė su kitais Europos lyderiais diskutavo apie priemones, kuriomis reikia skatinti Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimą. “Prezidentę domina specializuoti forumai, tokie, koks buvo surengtas Briuselyje. Kviesti ar nekviesti Lietuvos vadovę į bendrą forumą Davose – jo organizatorių reikalas”, – tvirtino L.Balsys.

Anksčiau žiniasklaidoje skelbta, kad dėl kvietimo Lietuvai dalyvauti 2011 metų pasaulio ekonomikos forume Davose su jo vadovu K.Schwabu dar 2009-aisiais kalbėjosi Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Jonas Rudalevičius. “Yra galimybė, kad mūsų prezidentė bus pakviesta į 2011 metų pasaulio ekonomikos forumo metinį susitikimą Davose”, – šių metų viduryje tikino J.Rudalevičius.

Buvęs užsienio reikalų ministras, ekonomistas Povilas Gylys LŽ teigė, jog pasaulinis ekonomikos forumas formuoja valstybių konkurencingumo reitingus, o į jį kasmet kviečiami ne tik finansiniu ar politiniu, bet ir intelektiniu požiūriu galingiausi pasaulio žmonės. “Sunku atsakyti į klausimą, kodėl mūsų šalies vadovai nebuvo pakviesti. Organizatoriai į forumą kviečia ne tik įtakingus politikus, bet ir žmones, kurie išsiskiria originaliu mąstymu, yra įdomūs. Matyt, nepriklausome tai kategorijai”, – kalbėjo profesorius. Jis priminė, kiek daug dėmesio prieš kelerius metus Davose sulaukė tuometė Latvijos prezidentė Vaira Vykė Freiberga. “Pamenu, tuomet ji dalyvavo BBC surengtoje apskritojo stalo diskusijoje. Tai reiškia, kad ankstesnė Latvijos vadovė buvo įdomi pokalbininkė, galinti išraiškingai reaguoti į regiono ir pasaulio įvykius. Todėl ir kyla klausimas, kodėl mes nekviečiami. Galbūt nesame tokio lygio intelektualūs žmonės, kurie gali konstruktyviai kalbėti apie regioninius ir pasaulinius procesus”, – svarstė P.Gylys. Jis pridūrė, jog tai – tik viena versijų, kodėl organizatoriai nepanoro į renginį pakviesti Lietuvos vadovų. Anot profesoriaus, gali būti, kad forumo organizatoriai stengiasi kasmet kviesti vis kitos Baltijos valstybės vadovus.

Lietuvos vadovai nebuvo pakviesti ir į šių metų sausį Davose vykusį pasaulio ekonomikos forumą. Tuomet prezidentės atstovas spaudai L.Balsys tikino, kad kvietimai į renginį paprastai siunčiami iki gegužės, o tuo metu D.Grybauskaitė dar nebuvo Lietuvos prezidentė.

Anksčiau Lietuvai Davose atstovavo prezidentas Valdas Adamkus. Jis į pasaulinį ekonomikos forumą iš viso skrido tris kartus. Pirmą sykį – per savo pirmąją kadenciją 2001 metais, vėliau – 2008 ir 2009 metais.

Užpernai dalyvauti forume buvo kviestas tuometis premjeras Gediminas Kirkilas, tačiau į Davosą jis nevyko – pasirinko viešnagę Azerbaidžane.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Laurynas Laurynas rašo:

    Cia tik mes laukiame kad musu lauktu..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...