2010 Gegužės 28

Rūkymas

Lietuvos rūkaliai mesti bando dažniau, nei likę europiečiai

veidas.lt

Lietuvos rūkaliai Europoje išsiskiria bandymais atsisakyti šio žalingo įpročio – per pastaruosius metus mesti rūkyti bandė net 47 proc. šalies gyventojų, rodo nauja apklausa.

Bandžiusiųjų mesti rūkyti Lietuvoje yra santykinai daugiau nei bet kurioje kitoje Europos Sąjungos (ES) valstybėje. Po Lietuvos rikiuojasi kitos Baltijos šalys – Latvija ir Estija (po 43 proc.).

Vidutiniškai ES per pastaruosius metus mesti rūkyti bandė 28 proc. gyventojų. Portugalijoje ir Graikijoje tarp rūkalių tokių buvo vos 17 procentų.

Eurobarometro duomenimis, net devyni iš dešimties lietuvių rūkyti metė vien valios pastangomis, nenaudodami jokios pagalbos.

Cigaretes, cigarus arba pypkes tiek Lietuvoje, tiek visoje ES rūko beveik trečdalis gyventojų (atitinkamai 30 proc. ir 29 proc.).

Lietuviai išsiskiria tuo, kad renkantis cigaretes jiems įtaką dažniau daro kaina – šis faktorius yra lemiantis trims iš keturių lietuvių, o ES vidurkis yra 50 procentų.

Kasmet ES šalyse nuo ligų, kurias lemia rūkymas, miršta apie 650 tūkst. žmonių.

Eurobarometro apklausa atlikta pernai spalį. Lietuvoje tyrime dalyvavo per tūkstantį žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...