2010 Gruodžio 21

Rinkimai Baltarusijoje

Lietuvos pilietei skirta 10 parų arešto

veidas.lt

Minske per sekmadienio vakarą prasidėjusius neramumus sulaikytai Lietuvos pilietei skirta 10 parų administracinio arešto, pranešė Lietuvos ambasada.

Ambasados įgaliotasis ministras Tauras Pajaujis BNS sakė, kad pranešimas apie Minske studijuojančiai Lietuvos pilietei skirtą bausmę buvo gautas antradienį.

“Už mitingo taisyklių pažeidimą. Ji buvo viena iš daugelio (sulaikytųjų), kurie gavo po 10 parų”, – paaiškino diplomatas.

Pasak jo, tolesnių veiksmų ambasada šiuo klausimu imtis neketina, nes Baltarusijos pareigūnai juridiškai viską atliko nepriekaištingai.

“Sulaikymo terminas Baltarusijoje gali trukti 72 valandas, o jie per 30 valandų sugebėjo ir pas teisėją nuvesti. Iš konsulinės pusės mes nieko daryti negalime. Politiniai dalykai sprendžiami Užsienio reikalų ministerijoje”, – dėstė ambasados Minske atstovas.

Lietuvos sostinėje įsikūrusio Europos humanitarinio universiteto atstovė Tatjana Chulitskaja antradienį žurnalistams sakė, kad savo tėvynėje buvo sulaikyti ir keli šioje aukštojoje mokykloje besimokantys studentai.

Baltarusijos pareigūnai antradienį paskelbė, kad administracinis areštas buvo skirtas apie 600 sulaikytų protestuotojų, sekmadienį pasibaigus prezidento rinkimams susirinkusių į demonstraciją Minsko centre. Prieš demonstrantus buvo panaudotos specialiosios Baltarusijos milicijos pajėgos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Sukruštas Lukašenka.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...