2010 Gruodžio 21

Rinkimai Baltarusijoje

Baltarusija paleido du suimtus kandidatus

veidas.lt

Baltarusijos pareigūnai paleido su iš septynių kandidatų į prezidentus, kurie buvo suimti per masinius protestus prieš šalies vadovo Aleksandro Lukašenkos perrinkimą, antradienį pranešė jų atstovai.

Dmitrijus Usas ir Grigorijus Kastusevas buvo paleisti pirmadienio vakarą, tačiau jiems nurodyta neišvykti iš sostinės, kol vyksta tyrimas dėl kandidatų vaidmens per sekmadienį vykusius neramumus.

Visi septyni suimti A.Lukašenkos varžovai įtariami “organizavę masinius neramumus”. Už tokį nusikaltimą numatoma iki 15 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nebuvo suimti tik du A.Lukašenkai iššūkį per rinkimus metę kandidatai – Viktoras Terešenka ir Jaroslavas Romančiukas.

Pareigūnai antradienį paskelbė, kad apie 600 sulaikytų protestuotojų skirtas administracinis areštas, tačiau daug daugiau sulaikytųjų buvo paleisti.

Jie bus laikomi iki 15 parų, kol tyrėjai aiškinsis, ar suimtieji nepadarė rimtesnių nusikaltimų, nurodė milicija.

Iki 15 parų administracinis areštas taip pat skirtas bent keturiems žurnalistams, kol bus tiriamos jų bylos.

Maskvoje leidžiamo opozicijos laikraščio “Novaja Gazeta” žurnalistė Irina Chalip ir Baltarusijos žmogaus teisių aktyvistų tinklalapio “Charter97″ darbuotoja Natalija Radina apklausiamos Minsko KGB, nurodė vienas iš rinkimų kampanijos štabų.

Tarp areštuotųjų atsidūrė radijo “Svoboda” darbuotojas Dmitrijus Galka, ir Sankt Peterburge leidžiamo laikraščio “Moj rajon” fotografas Aleksandras Astafjevas.

Vienas iš rinkimų kampanijos štabų pranešė A.Astafjevas, kuris buvo suimtas dešimčiai dienų, paskelbė bado streiką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...