2010 Gruodžio 23

Rinkimai Baltarusijoje

Baltarusijoje grasinama areštuoti visus prieš rinkimus protestavusius demonstrantus

veidas.lt

Baltarusijos vidaus reikalų ministras Anatolijus Kulešovas pareiškė trečiadienį, kad bus sulaikyti visi be valdžios leidimo surengtos akcijos, vykusios Minske gruodžio 19-ąją, prezidento rinkimų dieną, dalyviai.

“Mes ne visus sulaikėme, bet tie riaušių dalyviai, kurie pabėgo iš Nepriklausomybės aikštės, bus visi iki vieno nustatyti, visi iki vieno, ir jiems bus pateiktas kaltinimas. Nė vienas neišvengs atpildo. Tam aš turiu visas galimybes”, – pareiškė ministras.

“Nė vienas neišvengs atpildo. Tam aš turiu visas galimybes”, – pabrėžė ministras.

Anksčiau paskelbtais VRM duomenimis, akcijoje vakare po rinkimų dalyvavo 3 tūkst. žmonių. Tačiau nepriklausomi stebėtojai sako, kad jų buvo nuo 10 iki 20 tūkstančių.

Nutraukiant akciją ir po to naktį buvo sulaikyti ir izoliuoti, oficialiais duomenimis, 630 žmonių.

“Jokių problemų dėl sveikatos būklės niekas iš sulaikytųjų neturi, bent jau tie, kurie yra pas mus”, – pareiškė žurnalistams ministras A.Kulešovas.

Anksčiau VRM pranešė, kad per sekmadienio įvykius nukentėjo 80 teisėsaugos institucijų darbuotojų.

Tuo tarpu, kaip pranešė Baltarusijos nevalstybinė spauda, Minsko ir jo apylinkių ligoninėse randama žmonių, smarkiai nukentėjusių nuo jėgos struktūrų darbuotojų veiksmų.

Opozicijos aktyvistė Kristina Šatikova yra ligoninėje dėl rimtai pažeistų vidaus organų. Vienai studentei, kuriai išvaikydami susirinkusiuosius Baltarusijos sostinės centre omonininkai sutraiškė koją, padaryta operacija 6-oje klinikinėje ligoninėje.

Nevalstybinio laikraščio “Naša Niva” žurnalistai sugebėjo įrašyti į vaizdajuostę nukentėjusios studentės pasakojimą, bet buvo išvaryti iš ligoninės palatos su milicija, neužbaigę interviu.

Baltarusijos teisių gynėjai praneša, kad medicinos pagalbos reikia keliasdešimčiai žmonių, laikomų areštuotų Minske ir Žodine.

Advokatas Pavelas Sapelka pareiškė, kad buvo smarkiai sumuštas Andrejus Sanikovas, dabar laikomas Valstybės saugumo komiteto tardymo izoliatoriuje.

Buvęs kandidatas į prezidentus “atrodo siaubingai”, papasakojo P.Sapelka žurnalistams. Pasak gynėjo, A.Sanikovas negali vaikščioti, jam sužeistos rankos.

Susitikęs su savo ginamuoju VSK tardymo izoliatoriuje pirmadienio vakarą P.Sapelka pažymėjo, kad kalbėdamasis su A.Sanikovu matė aiškius smūgių į galvą pėdsakus.

Kokia Vladimiro Nekliajevo, sumušto iki protesto mitingo pradžios, būklė, kol kas nežinoma. Advokatė Tamara Sidorenko teigia, kad jau trys paros, kai VSK tardymo izoliatoriuje jai nesudaroma galimybė susitikti su ginamuoju.

Esantis VSK tardymo izoliatoriuje buvęs kandidatas į prezidentus Nikolajus Statkevičius nuo arešto pradžios paskelbė bado streiką ir atsisako duot parodymus.

Bendražygiai iš jo partijos praneša, kad bado streiką paskelbė ir Jungtinės piliečių partijos lyderis Anatolijus Lebedka, kurį taip pat areštavo Valstybės saugumo komitetas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. abc abc rašo:

    nu pyzda trys is eiles straipsniai apie baltarusija
    eikit jus kurvos daunai nachui


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...