2012 Lapkričio 21

Audrius Bačiulis

Lietuvos naikinimo Vyriausybė

veidas.lt


Susirinkus naujajam Seimui, ant Lietuvos nusileido tamsa: į valdžią atėjo buki, godūs, menko išsilavinimo provincialai.

Visi suprantame, kodėl prezidentė Dalia Grybauskaitė neatėjo pasveikinti naujojo Seimo, kuriam, dar dirbti nepradėjusiam, prigijo pirktų balsų Seimo pravardė. Jei ne Konstitucinio Teismo teisėjų baimė prisiimti atsakomybę ir nesugebėjimas paskubomis rasti atsakymo į klausimą – o kaip turės būti valdoma Lietuva, jeigu rinkimų rezultatai daugiamandatėje apygardoje bus panaikinti, šis Seimas iš viso nebūtų turėjęs susirinkti.
Bet yra taip, kaip yra, ir Lietuvai kurį laiką teks gyventi su Seimu, kurio daugumą sudarė partijos, sugebėjusios laimėti vos vieną mandatą miestuose, kuriančiuose Lietuvos ekonomiką ir išlaikančiuose valstybę. Į valdžią atėjo bukos ir tamsios, savarankiškai užsidirbti ir pragyventi nesugebančios, tačiau pinigų godžios ir mirtiną pagiežą klestintiems miestams jaučiančios provincijos atstovai. Tos pačios provincijos, kurioje vis dar keikiamas „kolūkius sugriovęs“ Landsbergis ir po pirmo bambalio alaus pradedama rėkti ant miestiečių: “Tai jūs pasakykit, kap mum gyvet, kad to gyvenimo nė?!” Nes patys jie pripratę, kad visą gyvenimą už juos galvoja ir rikiuoja kažkas kitas: kolchozo pirminykas, vyr. inžinierius, brigadinykas, vykdomojo pirminykas, gorkomo ar rajkomo sekretorius. Toliau ir aukščiau jų vaizduotė neaprėpia. Tokius, ar tokių paremtus, jie ir rinko į Seimą.
Prezidentės pasidygėjimas tokią daugumą turinčiu Seimu – natūrali kultūringo, išsilavinusio žmogaus reakcija. Bet vis dėlto D.Grybauskaitė be reikalo apsiribojo vien raštišku pasveikinimu, jame ypač pabrėždama naujai išrinktų parlamentarų įsipareigojimą duotai priesaikai, atsakomybę už finansinio stabilumo, energetinių projektų, kovos su korupcija tęstinumą. Akivaizdu, kad tai akibrokštas naujajai daugumai, bet šis akibrokštas būtų buvęs dar stipresnis, jeigu prezidentė būtų atėjusi į Seimą ir iš tribūnos, tiesiai į akis pasakiusi, ką mano apie tuos, kurie jau dėlioja būsimąją Vyriausybę.
Nemokėjimas išsamiai kalbėti, aiškinant ir logiškai grindžiant savo sprendimus, yra silpnoji D.Grybauskaitės vieta. Ypač kad pasakyti apie naująją valdžios koaliciją yra ką, ir tai bene vienintelis dalykas, be brutalios teisėsaugos jėgos, kurio naujoji dauguma dar bijo, – kad kažkas, turintis autoritetą, aiškiai įvardys, kas jie tokie.
Vyriausybę formuoja skandaluose paskendę “prichvatizatoriai”, teisiami sukčiai ir mokesčių vagys, priesaikos laužytojai, paskui kuriuos driekiasi įtarimų ne tik dėl rinkėjų balsų pirkimo, bet ir korupcijos, kontrabandos, netgi tarnystės valstybei priešiškoms jėgoms šleifas. Tik nereikia aiškinti apie nekaltumo prezumpciją, kad esą „teismas dar neįrodė“. Kai teismas įrodo, tenka sėsti į kalėjimą. Politikoje, ypač siekiant vykdomosios valdžios, galioja kaltumo prezumpcijos principas, pagal kurį visi įtarimai laikomi pagrįstais, kol įtariamasis neįrodė atvirkščiai. Nes būtų pasityčiojimas iš sveiko proto ir valstybės prileisti prie milijardinių biudžeto lėšų žmones, kurie tik dėl metų metais vilkinamų teisinių procedūrų nesėdi kalėjime už stambaus masto sukčiavimą ar kurių parankinius nuo teismo už korupciją išgelbėjo vien Seimo nario mandato suteikta neliečiamybė.
Kokia publika ketina sudaryti Vyriausybę, ir be teismų nuosprendžių akivaizdu kiekvienam, kuris bent kiek domėjosi pastarojo meto įvykiais Lietuvoje. Tad nėra ko stebėtis, kad dori specialistai, pavyzdžiui, socdemų vienu iš kandidatų į finansų ministrus vardytas Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka, jau atvirai pareiškė: „Tokioje Vyriausybėje dirbti nenoriu!” Nežinia, ar tai buvo spontaniška padoraus žmogaus reakcija į tai, kas vyksta, ar gerai apgalvotas jauno profesionalo sprendimas negadinti savo karjeros darbu TOKIOJE Vyriausybėje, bet neabejoju, kad laikui bėgant apie šį finansininką dar išgirsime. Sugebėjimas neiti į valdžią su bet kuo anksčiau ar vėliau visados įvertinamas.
Kokia tai Vyriausybė, kurioje protingi ir padorūs dirbti nenori? Užtenka pažiūrėti į viešai vardijamų kandidatų sąrašą, kad pašiurptum: tai bus ne kokia sukčių ir vagių (kaip pagal jos rusiškąjį analogą jau spėta praminti Vėlinių koalicijos kabinetą), o tikrų tikriausia Lietuvos naikinimo Vyriausybė.
Krašto apsaugos ministerija siūloma socdemui Juozui Olekui, kuris, kartą jau buvęs ministru, už pusę milijardo litų pripirko Lietuvos gynybai nereikalingų sunkvežimių bei laivų ir sunaikino kariuomenę, palikdamas ją ir be kareivių: šauktinių atsisakyta, o profesionalų nebuvo už ką samdyti, nes Brazausko-Kirkilo Vyriausybė aštuonerius metus mažino lėšas krašto apsaugai. Suskystintų dujų terminalo Klaipėdoje statybą kuruojanti Ūkio ministerija turi tekti vieša girtuoklyste Seime pagarsėjusiam Rimantui Sinkevičiui, buvusiam „Achemos“ koncerno, visomis išgalėmis kovojančio prieš terminalą, vystymo direktoriui.
Vidaus reikalų ministerija, kuriai pavaldi su kontrabanda iš Rusijos kovojanti pasienio policija, turi atitekti Remigijui Žemaitaičiui – „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovui. Tos pačios partijos, kurios atstovas, tik per plauką už balsų pirkimą Seimo mandato nepraradęs Kęstas Komskis ir jo brolis Pagėgių meras Virginijus seniai neoficialiai vadinami kontrabandos baronais. Tad VRM pradėjus vadovauti „tvarkiečiams“ Pagėgių pasienio rinktinę bus galima naikinti – vis viena darbo nebus, tai bent lėšų galima sutaupyti.
Sveikatos apsaugos ministerija gali atitekti Vyteniui Andriukaičiui – lig šiol vykdomojoje valdžioje nedirbusiam politikos veteranui, gerai žinomam savuoju hiperaktyvumu, įtikėjimu savo neklystamumu ir užsispyrimu. Kartu sudėjus šios jo savybės garantuoja, kad sveikatos apsaugos srityje malkų bus priskaldyta dešimtmečiui į priekį.
Ūkio ministerija tenka Rusijos ambasados priėmimų žvaigždei Birutei Vėsaitei, atvirai pareiškusiai, kad Lietuvos energetinė nepriklausomybė jai nėra siekiamybė.
O TOKIĄ Vyriausybę vainikuos kandidatas į premjerus Algirdas Butkevičius – kaip parodė pastarosios savaitės, politikas, sugebantis pakeisti savo nuomonę du kartus per dieną, nuo pat pradžių šokdinamas savo koalicijos partnerio, už sukčiavimą teisiamo Viktoro Uspaskicho ir netgi nežinantis, kas pastaraisiais metais vyko jo kadaise vadovautos Susisiekimo ministerijos kontroliuojamose įmonėse.
Paradoksas, bet šiame fone netikėtai gerai atrodo didžiosios politikos naujokės – Lenkų rinkimų akcijos kandidatas į energetikos ministrus Jaroslavas Neverovičius. Tiek tarptautinio lygio išsilavinimas, tiek ankstesnės darbo vietos – Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos–Lenkijos elektros jungtį tiesianti bendrovė “LitPolLink”, tiek geri atsiliepimai iš senesnių laikų rodo, kad tai gali būti vienas geresnių pasirinkimų.
Nors kreipdamasi į Seimą prezidentė pažadėjo kandidatams į ministrus kelti ne tik kompetencijos, bet ir skaidrumo, sąžiningumo bei savarankiškumo reikalavimus, vargu ar jos filtras galėtų ką nors iš esmės pakeisti. Nes TOKIOS partijos kitokių kandidatų tiesiog neturi.

Užtenka pamatyti kandidatų į ministrus sąrašą, ir pašiurpsti: tai bus ne kokia sukčių ir vagių, o tikrų tikriausia Lietuvos naikinimo Vyriausybė.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (30)

 1. jautis jautis rašo:

  Oi, kaip baisu, ajajaj:) O tai kur link čia kreipi, Bačiuli? Tėvynė pavojuje, kaip 1926-aisias? Gruodžio 17-ąją norėtum pakartot?

 2. p. Bačiuliui p. Bačiuliui rašo:

  Kokie kandidatai iš dabartinio seimo jūsų asmenybei tiktų ? Kritikuoti nesunku, bet pasiūlyti ką ir kuo reikėtų keisti ne taip paprasta.

 3. Ačiū Ačiū rašo:

  Susirinko, atėjo? Apie ką jūs čia? Jie patys tikrai nesusirinko ir neatėjo, – mes juos pasodinome SAVO RANKOM. Tad ar ne žurnalistų kaltė, kad byla buvo nagrinėjama vos ne dešimtmetį, o niekas to nematė, negirdėjo ir visiems buvo gerai?

 4. Agne Agne rašo:

  Mano matymas toks: ketverius praejusios kadencijos metus ( nuo PIRMOS jos dienos ) buvo grauziamas Kubilius. Viesojoje erdveje griaudejo daugiabalsis kritiku choras su saiziais solistu , kuriu pavardes visiems zinomos, spygavimais. Visuomenei buvo akcentuojama premjero “arogancija”( o tai, deja , tik charakterio bruozas, prigimtis). Jis negirdejo nei gero zodzio, nei palaikymo is tu paciu zurnalistu bei politikos apzvalgininku . Kas , jei ne jie turejo suvokti jo titaniska ryzta imtis TOKIOS atsakomybes? Ir , nors retkarciais , pameteti teigiamo atspalvio minti gausiems portalu grafomanams… Taigi , mases tapo apdorotos. Dirva palanki ir paranki kitokio plauko nenuilstanciam darzoviu augintojui. Beliko supirkti Lietuvos ridikelius . O dabar imamasi ir kopustu.

 5. tiesiog tiesiog rašo:

  visiškai pritariu straipsnio autoriui.Helovyno koalicija, ateina naikinti Lietuvos ir tai tikra tiesa. Jokie pezėjimai, kad dirbsime Lietuvai, kad padidinsime minimalų atlyginimą, runkelių neišgelbės ir nieko nepakeis.Tai tik šuniui numestas kauliukas.Žiniasklaida ir visi politologai metodiškai, pradžioje nedrąsiai, o po savaitės visu choru pliekė Kubilių ir jo Vyriausybę.Dažnai pagalvodavau, kaip šis žmogus ištveria? Garsiausiai čia pasižymėjo Mauzeris ir jo sūnelis, VU nesantuokinis, Kirkiliniai, ir visi buvę sovietinės valdžios apologetai, kurie po nepriklausomybės paskelbimo grobė Lietuvos turtą ir vertė kaltę sąjūdiečiams ir dešiniesiems. Dabar jiems reikia tą turtą išlaikyti ir padidinti milijonus savo palikuonims.O tie, tai jau tikrai, neturi jokių skrupulų – buvo gerai auklėjami.O visą kitą juodą darbą padarė Lietuvos žiniasklaida ir ‘politologai’.Jau viešai Butkevičius prabilo apie dujų terminalo atidavimą Achemai,mat ji vargšelė visiškai ‘nusilpo’ po boso mirties.Ir taip bus visuose Lietuvos ekonomikos baruose, ypač mums lietuviams nematyti energetinės nepriklausomybės. Lietuva apsijuokė prieš visą pasaulį ir parodė ko iš tikrųjų esame verti..

 6. Ina Ina rašo:

  Kažkada skaitydavau susidomėjusi pono Bačiulio straipsnius. Perskaitau ir dabar, bet jausmas visai kitas. Už straipsnio slepiasi bukas, įtūžęs žmogus, savo samprotavimais gluminantis skaitytoją.

 7. Ge. Ge. rašo:

  Bačiulio išsakytos mintys tikslios ir straipsnis atitinka šių dienų Lietuvos liūdnas aktualijas. Stebina Butkevičiaus neturėjimas stuburo.

 8. galvok galvok rašo:

  praejuse kadencija tikrai buvo buki valdantieji,dabar manau reikalai pajudes,jeigu prezidente nekaisios pagaliu i ratus

 9. Vaitotojas Vaitotojas rašo:

  Bačiulis neturėtų taip panikuoti – juk katalikų bažnyčia suteikia paguodos ir garantijas ne tik sekmadieniais.
  Dešinės ir kairės savoka net Bačiulio atveju neaiški. Juk iš provincijos ateinantys “godūs pinigams” žmonės yra gerai kapitalizmui, laisvai rinkai ir ekonomikai? Dešiniesėms gi “Greed is good”?
  Šiandien pagal Veido rekomendaciją stebėjau vilniečius – juk vilniečiai tai ne kokie “godūs pinigų” provincialai. Nebūdami godūs vilniečiai gerai ir gražiai gyveną. Kai kurie net susimažino automobilius – iš jau pernai pirkto X6 persėdo į mažesnį neiššaukiančiai atrodantį Evoque žemomis lubomis.
  Toli eiti nereikia. Veide pasisako LAWIN advokatas; matosi visai negodus pinigų. Jei turi kokia kapeiką, tai ne šubą žmonai perką, o brangius moterų paveikslus viešai apžvalgai ir finansuoja Lietuvos mokyklas.
  Jei koks godus ir alkanas advokatas persikels į Vilnių ir pradės advokatuoti stambius tarptautinius sandėrius, tai viską išleis maistui, jokios tau kultūros or mecenavimo.
  Bačiuli, mes gyvename Vilniuje, tai privilegija, ne dorybė. Už privilėgijas reikia dėkoti.

 10. Vytas Vytas rašo:

  Puiku.Bravo

 11. Kubiliaus fanas Kubiliaus fanas rašo:

  Slykstu skaityt… Sitas baciulis raso apie runkelius plempencius alu is bambaliu, nors pats turbut gryzes is Šimo baro su primystu klynu rase sita straipsni. Nervina tas lyginimas: miestas yra geris, o kaimas yra tik runkeliai.. Idomu is kokio kaimo pats baciulis yra, nes mano tevai gyvena kaima, o ten tokiu zmoniu, apie kokius kalba autorius as zinau vos kelis. Gaila kad taves, baciuli, jau nebegalima pavadint politikos apzvalgininku, nes pradedi per daug kliedesiu prikisti i savo straipsnius, nors seniau vertinau kaip viena rimciausiu politikos apzvalgininku Lietuvoje. Gal nuo tu laiku kai buvai Kubiliaus atstovas spaudai, uzsiprogramavo jog tik jis vienas dievukas ir kitu nera? Pats balsavau uz TS ir mano visa seima ir draugai balsavo uz juos, tad atidziau atsimerk ir paziurek kas yra tie “runkeliai”, kurie isrinko situos asilus ir vagis. Beje miestuose miescionisku runkeliu tikrai pakankamai, kurie balsavo uz situos nevykelius(del Vilniaus garantuoju). O del vien miestu kuriamos ekonomikos, tai nejuokauk taip. Patarciau prisiminti zemes uki(paklausk Šimonytes kas pagerino 4 ketvircio rodiklius). Kadangi dalinai mane zeidzia tavo straipsnio pradzia (esu gimes ir auges kaime), tad manau sazininga bus, jei ir tave izeisiu paklausdamas ar tiesa, kaip sake tas nevykelis racas jog tu apsislapini pats save ir vaikstai su primystu klynu? Straipsniui duodu 2/10, nes nieko naujo nesuzinojau, isskyrus apie lenku siuloma ministra.

 12. Deivis Deivis rašo:

  Super straipsnis!

 13. Faktas Faktas rašo:

  Socdemai galutinai nusivažiavo ir save diskreditavo susidėdami su trečiarūšėmis uspaskio ir paksio partijėlėmis. Kairieji Lietuvoje jau apskritai tampa tik budulių, pijokų ir pašalpinių pasirinkimu.

 14. Jonas Baranauskas Psichoanalitikas Jonas Baranauskas Psichoanalitikas rašo:

  Ar galėjo šiandien būti situacija kitokia? Šiukšlių rinkliavos mokestis skaičiuojamas nuo plto, pažeidžiant elementarią logiką, jis daugeliui jau keleriopas, išaugęs iki nesuvokiamos ribos. Tai padarė Konservatoriai. Sumažintos Karo Pensininkams pensijos. Gi giriamasi, jog ekonominis nuosmukis suvaldytas. Pasirodo melas. Tai padarė Konservatoriai. Jie daug padarė netinkamų veiksmų, todėl Tautos ir buvo išduoti. Gal būt Lietuva žengė susinaikinimo keliu, gal būt greitai bus parvežta Saulė iš Kremliaus, bet taip padarė Konservatoriai. Tai ta partija, kuri labiausiai nekenčiama šalyje. Sakysite, tai kodėl jie tretieji Lietuvoje? O todėl, kad už juos pastoviai balsuoja nabašnykai ir nemąstantys, deje tokių daug…

 15. T. T. rašo:

  straipsnyje painiojamos kaimiecio ir kolukiecio savokos, is tikro turima omeny kolukieciai, bet rasoma “kaimieciai”, kas tikrus is tikro zeidzia is kaimo kilusius darbscius ir sviesius zmogelius.

 16. Agne Agne rašo:

  “Be Darbo partijos koalicija- neimanoma” , kartojo suzadetuviu etape isankstinis premjeras. Po vestuviu spinduliuojancia jaunamartes sypsena – apdovanojo jauniki solidziu kraiciu: iteike VISA LIETUVOS SEIMA! Dabar partneriui laisvos letenos ir atviri keliai brutaliam ( ne brut-u-aliam) siautejimui . Tamsioji Lietuvos puse triumfuoja . O nenumeksikejusi dalis viltingai pritaria Prezidentei . Kas , jei ne JI , Chamui Nachalui , sokdinanciam Lietuva , uzvilks tramdomuosius marskinius ?

 17. Nėra to blogo, Nėra to blogo, rašo:

  kad neišeitų į gera.

 18. A.Baciuliui A.Baciuliui rašo:

  Teisybe parasyta.Saunuolis.Tiesa, Tiesa, ir dar karta Tiesa

 19. CHA CHA rašo:

  O daugšį kodėl nuspyrė į šoną? Per daug protingas būti tarp viktoro gandidatų?

 20. to jautis to jautis rašo:

  Taip, Tėvynė pavojuje, bet pavojus ne iš ten, kaip kad bando įteigti straipsnio autorius.

 21. Dana Dana rašo:

  Jei taip kalbėtų žmogus, gatvėje atsistojęs prieš bet kurį iš kandidatų į ministrus, jau po minutės gautų į snukį. Išvadino vagimis, Lietuvos priešais, bukų runkelių išrinktais durniais ir t.t. Atsirado elito atstovas, jam buvę kolūkiečiai, likę be vadovavimo ir iš nevilties prasigėrę, neverti žmogaus, o tuo labiau lietuvio vardo. Tegu nedrįsta jie balsuoti pagal savo supratimą, o tik už tuos kuriuos Landsbergis nurodys. Elitas tai zvonke bunke radžis ir bosai, na be abejo kubilius ir rasele juknevičienė.
  Jūs esate šlykštus žmogus, Bačiuli, jūs niekinate savo tėvus, savo Tėvynę, gal emigruokit iš čia nelojęs bjauriai ant visų.

 22. Kazys suvalkietis Kazys suvalkietis rašo:

  Nemyliu žuliko Uspaskio ir visa jo UAB man visda buvo įtartina. Juk Viktoras ne vardan tos, Lietuvos… čia dirba. Kad ir jo būsimi ministrai: pasiūlė į atsakingą Žemės ūkio ministro postą kažkokį miesčionį radioelektronikos inžinierėlį, kuris visą laiką gyveno Kaune ir dabar yra “Sabelijos” vadovas – konsultuoja saugaus darbo klausimais. Kodėl tokios patyčios iš čia minimo kaimo??

 23. juozas juozas rašo:

  Jeigu ponas Bačiulis būtų parašęs ką per 4 metus nuveikė tokie ministrai kaip Kazlauskas, Kreivys, Šųkys, buvęs seimo pirmininkas Valinskas, manau apie būsimą vyriausybę nė neprasžiotų, nes ji dar net nepatvirtinta. Kalbėkite bent po 100 dienų.

 24. Laisvunas Laisvunas rašo:

  Labai geras straipsnis, drasaus ir gabaus zurnzlisto. Raso kaip yra.

 25. tikrai tikrai rašo:

  gerai sakai-tai tikrai ”semito” bukapročio rašliava

 26. Sitas Sitas rašo:

  Bačiuliui pritariu.Raudonasis tvanas parodys savo galią runkeliams.

 27. Sitas Sitas rašo:

  Šiaip ar taip Valinsko vaidmuo teigiamas, nepatiko tik kolaborantams ir gamyklų produkcijos buvusiems ” nešėjams”.

 28. hhhha hhhha rašo:

  kubilinis clenas…baciulis

 29. Nele Nele rašo:

  Kiekdaug kalbanciu ir nieko nepasaknciu zmoniu,daugiau piktu, negu protingu.

 30. jo jo rašo:

  Gobšuoliams Baciulis super zurnalistas. Normaliems tik zurnaliuga.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...