2011 Kovo 10

Energetika

Lietuvos elektrinė perpardavinėjo elektrą

veidas.lt

Valstybės valdomai Lietuvos elektrinei pernai perparduodant elektrą, valstybė vartotojų sąskaita uždirbo 50-70 mln. litų.

Bendrovės “Lietuvos energija” Didmeninės elektros prekybos departamento direktoriaus Edvardo Važgėlos skaičiavimais, valstybė gavo mažiausiai 50 mln. litų, rašo “Lietuvos rytas”.

Tuo šįmet susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Pareigūnų apklaustas, E.Važgėla, anot dienraščio, pripažino, kad Lietuvos elektrinė pernai dalį elektros pirko biržoje. Kilovatvalandės kaina siekė 15-16 centų, o tą pačią elektrą Lietuvos vartotojams pardavė jau dvigubai brangiau – po 29,31 cento.

Kitą dalį elektros Lietuvos elektrinė neva pasigamino pati. Tačiau ar tai tiesa, tyrėjai galvos neguldo. Mat trūksta reikalingų dokumentų.

Elektros biržos aptarnavimo skyriaus vadovas Valdas Jurkevičius “Lietuvos rytui” patvirtino, kad pernai Lietuvos elektrinė buvo rimta elektros pirkėja biržoje, bet konkrečių skaičių atsiminti negalėjo. Manoma, kad iš perpardavimo verslo elektrinė per pusmetį uždirbo apie 70 milijonų litų.

Energetikos ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis teigė, kad Energetikos ministerijos sudarytos komisijos, kuri turi išaiškinti galimą elektros perpardavimo aferą Elektrėnuose, išvados turėtų būti parengtos jau šį mėnesį.

Iš “Lietuvos energijos” generalinio direktoriaus pareigų vasarį atsistatydinęs Aloyzas Koryzna, neoficialiomis žiniomis, darbą paliko nenorėdamas likti atpirkimo ožiu.

Praėjusiais metais valstybė iš Lietuvos elektrinės įsipareigojo nupirkti 2,5 mlrd. kWh joje pagamintos elektros, už kWh mokant po 29,31 cento, tačiau Lietuvos elektrinė už šią kainą perpardavinėjo pigią baltarusišką, rusišką, latvišką elektrą, įsigytą biržoje perpus pigiau.

Kiekvienam Lietuvos gyventojui tai atsiėjo po 4,73 cento nuo kWh, kuriuos jis sumoka už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP).

Energetikos ministras šių metų sausį šią tvarką staiga atšaukė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Be komentarų Be komentarų rašo:

    Čia Lietuvos elektrinė perpardavinėjo elektrą,ar tiesiog “Lietuvos rytui” Kruonio HAE veikimo principas ir “Lietuvos energijos” persikėlimas į Elektrėnus yra neišsprendžiamas rebusas? :)
    Ką “Veidas” mano apie tai? “Lietuvos rytu” nematau pagrindo pasitikėti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...