2011 Vasario 16

Vasario 16-oji

Tūkstantis vilniečių V.Kudirkos aikštėje giedojo Lietuvos himną

veidas.lt

Minint Valstybės atkūrimo dieną, trečiadienį tūkstantis žmonių Vilniuje, V.Kudirkos aikštėje, giedojo Lietuvos himną – Tautišką giesmę.

Iškilmės prasidėjo tylos minute pagerbiant trečiadienį mirusio iškilaus poeto, visuomenės veikėjo Justino Marcinkevičiaus atminimą, pranešė akciją organizavusi Liberalų ir centro sąjunga (LiCS).

Skambant Simo-Vytauto Babravičiaus dainai “Tau, Lietuva”, buvo paleisti šimtai trispalvių balionų, simbolizuojančių Lietuvos vėliavą, su darželinukų palinkėjimais ateities Lietuvai.

Tokie pat renginiai tuo pačiu metu vyko visoje Lietuvoje. LiCS vadovų teigimu, šios šventės tikslas – suvienyti Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus vieningam Lietuvos himno giedojimui.

Lietuvos himnas trečiadienį giedotas ir tradiciniuose oficialiuose Valstybės atkūrimo dienos renginiuose.

Vasario 16-osios rytą Vilniuje buvo pagerbtas Nepriklausomybės akto signatarų atminimas, vėliau Prezidentūroje Lietuvai nusipelniusiems mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečiams buvo teikiami valstybės apdovanojimai.

Vidurdienį sostinės Simono Daukanto aikštėje vyko iškilminga Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija, po pietų rengtas Vasario 16-osios minėjimas prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų.

Prezidentūroje taip pat buvo iškilmingai įteiktos Nacionalinės kultūros ir meno premijos.

Vasario 16-oji paminėta ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose.

1918 metų vasario 16 dieną Jono Basanavičiaus vadovaujama Lietuvos Taryba, remdamasi pripažintąja istorine JAV prezidento Woodrow Wilsono (Vudrau Vilsono) paskelbta Tautų apsisprendimo teise, paskelbė atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pagrindais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi.

Nuo 1915 metų Lietuvą administravo okupacinė vokiečių valdžia, o iki to laiko šalis daugiau kaip 100 metų priklausė Rusijos imperijai.

+370 5 2058510

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Arūnas Arūnas rašo:

    O ką daryti, kad tie išsigimėliai iš LTV tarybos suvoktų, jog negalima įžeidinėti tautos, rodant net kelias komercines reklamas per laidą A.A. Justinui Marcinkevičiui atminti?
    Negalima kaltinti Editos Mildažytės, nes ji tik – laidos vedančioji. Bet kaip LTV vadovybei šitaip nesusivokti, jog tai spjūvis į veidą?? Kaip sureaguoti į šitai?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...