2011 Birželio 02

J.Boner buvo tikra Lietuvos draugė

veidas.lt

"Scanpix"
Garsi Rusijos žmogaus teisių gynėja Jelena Boner buvo tikra Lietuvos draugė, sekmadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas Audronius Ažubalis.

“Mane labai nuliūdino žinia apie Jelenos Boner mirtį. Ji buvo tikra aktyvistė ir žmogaus teisių gynėja. Kartu su savo vyru Andrejumi Sacharovu ji buvo viena iš pagrindinių disidentų Sovietų Sąjungoje ir vaidino esminį vaidmenį skleidžiant Helsinkio baigiamajame akte įtvirtintus žmogaus teisių idealus. Ji taip pat buvo tikra Lietuvos draugė”, – pranešime spaudai sakė ministras.

J.Boner buvo viena iš Maskvos Helsinkio grupės įkūrėjų. Grupę 1976 m. įkūrė privatūs asmenys stebėti, kaip Sovietų Sąjunga laikosi Helsinkio baigiamojo akto. 1984 m. J.Boner buvo apkaltinta antisovietine veikla ir įkalinta Gorkio mieste (dabar Nižnij Novgorodas), į kurį persikėlė lydėdama ten išsiųstą vyrą.

J.Boner 1999 metais buvo apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, 1992 m. – Sausio 13-osios atminimo medaliu.

Rusijos premjero Vladimiro Putino kritikė J.Borner mirė Jungtinėse Valstijose šeštadienį, sulaukusi 88 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...