2011 Gegužės 19

Lietuvos eksportas iki 2020 m.

veidas.lt

BFL

1. Baldai ir maisto sektorius. Šios dvi sritys bus lietuviškos kilmės prekių eksporto lyderės.

2. Transporto paslaugos ir logistika. Krovinių gabenimas kelių transportu ir geležinkeliu paslaugų eksporto srityje tebepirmaus, nors jo dalis sumažės, plečiantis kitų paslaugų eksportui.

3. Baltijos jūros regiono paslaugų centras. Paslaugų dalis tarp viso eksporto nuo dabartinių 17 proc. išaugs iki 50 proc.

4. Intelektinės paslaugos. Jos plėsis sparčiausiai ir sudarys maždaug penktadalį viso eksporto.

5. Turizmas. Plečiant atvykstamąjį turizmą, taip pat ir sveikatos, medicinos, kuriant palankią turizmui infrastruktūrą, šis sektorius užims dešimtadalį viso eksporto.

6. Aukštosios technologijos. Prekių, kaip ir paslaugų, eksporte plėsis didesnės pridėtinės vertės produktų, aukštųjų ir vidutiniškai aukštų technologijų dalis.

7. Ekologiniai produktai. Lietuva taps viena pagrindinių ekologinių produktų tiekėjų Vakarų Europai.
9. Geografija. Išlaikant esamas Baltijos jūros regiono, ES, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos rinkas, atskiruose segmentuose bus įsitvirtinta ir mums mažiau žinomose, bet didelę perkamąją galią turinčiose rinkose (Kazachstane, Užkaukazės, arabų šalyse, Izraelyje ir kt.).
10. Elektros energija. Jei bus pastatyta Visagino atominė elektrinė, 2020 m. Lietuva taps elektros energijos eksportuotoja.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...