2010 Balandžio 28

Prognozės

Lietuvos BVP šiemet sumažės

veidas.lt

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet dar sumažės, prognozuoja “Danske Bank” vyresnysis analitikas Larsas Christensenas.

“Tačiau mūsų nuomonė nuo Finansų ministerijos ar centrinio banko nuomonės labai nesiskiria. Mūsų požiūrių skirtumas ryškėja kalbant apie pirmuosius 2010-ųjų ketvirčius – bijome, kad duomenys nebus tokie geri, kaip tikimasi”, – interviu “Verslo žinioms” teigė L.Christensenas.

Anot jo, vidaus paklausa, privatus vartojimas ir investicijos nerodo jokių pagerėjimo ženklų, o pramonė ir eksportas taisosi. Analitiko teigimu, vis dar neaišku, kokią įtaką padarė Ignalinos atominės elektrinės uždarymas ir kokią dar darys ateityje, be to, daug žmonių palieka šalį, tebesitęsia nežinia dėl mokesčių surinkimo ir šešėlinės ekonomikos.

“Manau, kad 2011 metais ekonomika augs, viskas turėtų atrodyti geriau. Tačiau nedarbas gali didėti ir ateinančiais metais, nes ekonomika nepasieks 6-7 proc. augimo, kad jį sumažintų. Būtų gerai, kad BVP 2011 metais augtų 4-5 proc., nedarbas tada stabilizuotųsi”, – teigė L.Christensenas.

Pasak jo, Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas šiemet bus 8-9 proc., galbūt netgi 10 proc. BVP.

Paklaustas nuomonės dėl Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos ateities, L.Christensenas sakė, jog kainos vis dar kris, bet nebe taip, kaip anksčiau, ir apie 2011 metus stabilizuosis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...