2011 Vasario 17

Laidotuvės

Dėl poeto Justino Marcinkevičiaus mirties Lietuvoje skelbiamas gedulas

veidas.lt

Trečiadienį miręs poetas, dramaturgas, vertėjas, visuomenės veikėjas Justinas Marcinkevičius bus laidojamas šeštadienį, o nuo penktadienio skelbiamas gedulas.

Tai nusprendė ketvirtadienį posėdžiaujanti ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus potvarkiu sudaryta valstybinė komisija poeto laidotuvėms organizuoti.

Kaip pranešė Ministro pirmininko tarnyba (MPT), pagerbiant tautos poeto atminimą, Lietuvoje nuo penktadienio 7 val. ryto iki šeštadienio 22 val. skelbiamas gedulas.

J.Marcinkevičius bus pašarvotas Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje salėje. Artimųjų prašymu penktadienį nuo 14 val. su poetu bus galima atsisveikinti visiems Lietuvos žmonėms.

Šv. mišios už velionį šeštadienio rytą bus laikomos Vilniaus katedroje. Jas aukos kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Kūnas į maldos namus nebus nešamas, bet laidotuvės bus bažnytinės.

J.Marcinkevičius šeštadienį 14 val. bus palaidotas Antakalnio kapinėse, greičiausiai Menininkų kalnelyje.

Į kapines velionį lydės kunigas Gintaras Petronis – toks buvo poeto ir jo žmonos pageidavimas.

Poetas mirė Vilniaus ligoninėje trečiadienio rytą, neatsigavęs po gruodžio pradžioje namų laiptinėje patirtos traumos. Kovo 11-ąją jam būtų sukakę 81-eri metai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Abiturientė Abiturientė rašo:

    Šis poetas – didis žmogus, daug nusipelnęs Lietuvai. Pagerbti šį žmogų būtina. Bet ar pagarbai pareikšti reikia visoje šalyje skelbti gedulą? Ar mano šimtadienio šventė parodytų nepagarbą šiai asmenybei? Man asmeniškai tai nesuprantama. Sutinku, kad šimtadienio šventės programoje galėtų būti įtraukta tylos minutė, pagerbti poetui. Bet atšaukti viską, ir sugadinti vienintelę tokią dieną Lietuvos abiturientų gyvenime nemanau, kad gera mintis. Tai tik sukėlė pyktį ne vienam dvyliktokui ir iš noro gražiai palydėti rašytoją gavosi tik nusivilimo ir pykčio banga. Užuojauta artimiesiems.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...