2011 Balandžio 05

Transportas

Lietuvoje populiarėja motoroleriai

veidas.lt

Dar net neprasidėjus sezonui, į gatves jau išriedėjo nemažai motorolerių, kurių Lietuvoje kasmet įregistruojama vis daugiau.

“Regitros” duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra registruota 17,4 tūkst. motorolerių, o prekybininkų teigimu, dar keli tūkstančiai šių transporto priemonių gali būti neregistruota.

Augančio motorolerių populiarumo priežasčių yra keletas. Vienos – grynai pragmatinės, nes šios transporto priemonės yra palyginti nebrangios: jų kaina siekia apie 2 tūkst. Lt, nors pasitaiko ir kur kas brangesnių. Be to, 100 km įveikti motoroleriu teprireikia vos 2–3 litrų degalų.

Tačiau motoroleriai vis dažniau tampa ir “mados reikalu”, ypač tarp paauglių, mat vairuoti motorolerį galima jau nuo 15 metų, išlaikius teorinį egzaminą.

Vien praėjusiais metais motorolerių vairuotojų pažymėjimus 15–16 metų asmenų gavo du kartus daugiau nei užpernai, ir tik 3 proc. laikiusių motorolerio vairavimo teorijos egzaminą buvo vyresni nei 18 metų.

Toks jaunas amžius lemia augantį motorolerių vairuotojų sukeltų eismo įvykių skaičių. Tarkime, pernai beveik du tūkstančiai kelių eismo pažeidimų buvo sukelti motorolerių vairuotojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...