- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvoje populiarėja motoroleriai

Autorius: veidas.lt | 2011 04 05 @ 10:00 | Automobiliai | No Comments

Dar net neprasidėjus sezonui, į gatves jau išriedėjo nemažai motorolerių, kurių Lietuvoje kasmet įregistruojama vis daugiau.

“Regitros” duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra registruota 17,4 tūkst. motorolerių, o prekybininkų teigimu, dar keli tūkstančiai šių transporto priemonių gali būti neregistruota.

Augančio motorolerių populiarumo priežasčių yra keletas. Vienos – grynai pragmatinės, nes šios transporto priemonės yra palyginti nebrangios: jų kaina siekia apie 2 tūkst. Lt, nors pasitaiko ir kur kas brangesnių. Be to, 100 km įveikti motoroleriu teprireikia vos 2–3 litrų degalų.

Tačiau motoroleriai vis dažniau tampa ir “mados reikalu”, ypač tarp paauglių, mat vairuoti motorolerį galima jau nuo 15 metų, išlaikius teorinį egzaminą.

Vien praėjusiais metais motorolerių vairuotojų pažymėjimus 15–16 metų asmenų gavo du kartus daugiau nei užpernai, ir tik 3 proc. laikiusių motorolerio vairavimo teorijos egzaminą buvo vyresni nei 18 metų.

Toks jaunas amžius lemia augantį motorolerių vairuotojų sukeltų eismo įvykių skaičių. Tarkime, pernai beveik du tūkstančiai kelių eismo pažeidimų buvo sukelti motorolerių vairuotojų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvoje-populiareja-motoroleriai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.