2014 Sausio 22

Lietuvoje pirmą kartą bus eksponuojami Salvadoro Dali kūriniai

veidas.lt


Garsaus ne tik Ispanijoje, bet ir visame pasaulyje katalonų kilmės menininko Salvadoro Dali (1904–1989) darbai sausio 23 d. bus pristatyti uostamiestyje, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC).
Parodos iniciatoriai skelbia, kad KKKC Parodų rūmuose bus eksponuojami šio unikalumu savo amžininkus pranokusio menininko litografijų, keramikos, skulptūros, medalių darbai. Parodos tematika – „Materialusis siurrealizmas“, kuria siekiama atskleisti S.Dali kūrybinę įvairovę.
Svarbu paminėti, kad tai – vienas ryškiausių ir įvairiapusiškiausių XX a. siurrealizmo kūrėjų, plačiajai visuomenei daugiausia žinomas modernistinės meno krypties dailės darbais, tokiais kaip „Ištirpęs laikas“, „Miuncheno sutartis“, „Kristus ant kryžiaus“ ar „Paskutinė vakarienė“. Tačiau Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre visą mėnesį (iki vasario 28 d.) veiksiančioje parodoje norintieji turės galimybę susipažinti su šiek tiek kitokia šio įvairialypio bei savo ekscentriškumu išsiskiriančio menininko puse. Garsusis XX a. kūrėjas meno istorijoje žinomas ne tik kaip dailininkas, tapytojas, grafikas ar skulptorius – savo kūrybinėje amplitudėje S.Dali yra pasižymėjęs ir kaip režisierius, dizaineris bei rašytojas.
Klaipėdoje veiksiančioje parodoje S.Dali kaip tik ir atsiskleis kaip objektų kūrėjas. Prancūzijoje įsikūrusios organizacijos „Amiencom“ parengtą kilnojamąją parodą sudaro maždaug šimtas S.Dali darbų, saugomų privačioje kolekcijoje.
Pasak KKKC direktoriaus pavaduotojos kultūrinei veiklai Bronės Neverdauskienės, kilnojamąją parodą sudarys keramika, litografija, įvairūs akvarelės piešiniai. Bus eksponuojamas Dante’s Alighieri poemos „Dieviškoji komedija“ iliustracijų ciklas, Italijos vyriausybės užsakymu S.Dali kurtas krikščionybės ir tikėjimo temų įkvėptas litografijų ciklas „Dvylika apaštalų, arba Apskritojo stalo riteriai“ (1977 m.), Pedro Antonio de Alarcono apysakos „Trikampė skrybėlė“ ir to paties pavadinimo baleto iliustracijos (1959 m.), Renesanso menininko Benvenuto Cellini autobiografijos iliustracijos (1945 m.), ilgametės S.Dali sielos draugės prancūzų dainininkės, aktorės, dailininkės Amandos Lear litografija.
Spalvingą grafiką parodoje „Materialusis siurrealizmas“ papildys proginiai medaliai, juvelyrikos dirbiniai, keraminės lėkštės iš serijų „Žaidimo kortos“, „Las Flores Dalinianas“, „Septyni menai“, S.Dali išradingai dekoruotos pasitelkus siurrealizmo elementus, dailininko sukurtų pašto ženklų ir net vyno etikečių maketai.
Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas bei Vilniaus dailės akademijos profesorius Arūnas Sakalauskas džiaugiasi kultūros pliūpsniu uostamiestyje ir pabrėžia, kad S.Dali darbų paroda – puiki ekskursija po žymaus menininko kūrybą: “Juk jis įnešė nemenką indėlį į meno pasaulį ir turėjo daug sekėjų visame pasaulyje. Ne kiekvienas gali nuvykti į paties menininko muziejų Ispanijoje, todėl labai gerai, kad gyvuoja tokie projektai.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...