2010 Gegužės 04

NATO

Lietuvoje gali atsirasti NATO kompetencijos centras

veidas.lt

Vyriausybė pritarė siūlymui nuo kitų metų Vilniuje steigti Energetinio saugumo centrą, kuris galėtų ateityje tapti NATO kompetencijos centru.

Energetinio saugumo centro įsteigimu siekiama, kad energetinis saugumas taptų svarbesne NATO darbotvarkės dalimi, o Lietuva galėtų specializuotis šioje srityje. Tai ypač aktualu šiuo metu svarstant naują NATO Strateginę koncepciją ir pabrėžiant joje energetinio saugumo vaidmenį. Energetinio saugumo centras savo veiklą galėtų orientuoti į tyrimus, informacijos valdymą, paramą kritinių situacijų atveju ir svarbių energetinės infrastruktūros objektų apsaugos užtikrinimą.

Energetinio saugumo centras įsikurs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos patalpose ir sieks NATO kompetencijos centro statuso, panašiai kaip Kibernetinio saugumo centras Estijoje. Centro steigėja – Užsienio reikalų ministerija. Numatyta, kad po trejų metų bus peržiūrima įstaigos veikla siekiant NATO kompetencijos centro ir teikiami pasiūlymai dėl jos veiklos tęstinumo.

Atominę elektrinę uždariusi ir energetinių projektų vykdymo patirties sukaupusi Lietuva yra užsienio partnerių vertinama kaip šalis, turinti ekspertinį potencialą energetinio saugumo srityje ir galinti prisidėti prie NATO bendrų pajėgumų ir saugumo sustiprinimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...