2010 Gegužės 26

Vaikai

Lietuvoje dingusių vaikų skaičius – kraupus

veidas.lt

Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė reiškė susirūpinimą nemažėjančiu dingusių vaikų skaičiumi. Parlamentarė pateikė skaičius, kurie, anot jos, yra kraupūs: 2008 m. buvo ieškomi 853 vaikai,  2009 m. – 787 vaikai.

Net 37 procentai nukentėjusių nuo prekybos žmonėmis, yra vaikai nuo 14 iki 18 metų, nuo 19 iki 20 metų – 15 procentų. „Padariniai yra tikrai skaudūs. Atlikti tyrimai rodo, kad Baltijos regiono šalyse apie 50 procentų dingusių vaikų ir paauglių tampa prekybos žmonėmis aukomis“, – teigė V. V. Margevičienė.

Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Ona Gustienė neslėpė, kad nėra žinomas ir tikslus dingusių vaikų skaičius. „Kai iš namų  ar globos namų pabėga vaikas, ne visuomet apie tai pranešama policijai. Prie to tiesiog įprantama – vaikas pabėgo vieną kartą, antrą, trečią – ketvirtą vėl tikimasi, kad pabėgo ir sugrįš. Tačiau dažnai tas ketvirtas kartas nemeluoja ir vaikas pakliūna į blogą kompaniją, yra įtraukiamas į prostitucijos ar prekybos žmonėmis tinklą“, – kalbėjo O. Gustienė.O. Gustienė, kaip priežastį, kodėl vaikai bėga iš namų, įvardino tėvų aplaidumą, neįsiklausymą ir nebendravimą su savo atžalomis. „Vaikai bėga į gatvę, nes mano ten rasiantys supratimą, kur jie galės pasidalinti savo rūpesčiais. Šeimoje jie to padaryti negali. Tėvams dažnai rūpi materialinės vertybės, o vaikų interesai užmirštami“, – pastebėjo Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...