2010 Rugsėjo 21

Prekyba

Lietuvoje dar negreit apsipirksime, prekių neišėmę iš vežimėlio

veidas.lt

Lietuvos pirkėjai, šiuo metu dalyje prekybos centrų galintys naudotis savitarnos kasomis, kitų naujų ir itin modernių prekybos sistemų sulauks dar negreitai. Kai kuriuose JAV ir Vakarų Europos prekybos centruose jau diegiamos naujoviškos sistemos: pirkėjas salėje susirenka jam reikalingas prekes, susikrauna į vežimą, pervažiuoja pro tam tikrą įrenginį ir šis žaibiškai nuskenuoja visas vežimėlyje esančias prekes bei išmuša čekį. Ir tam nereikia jokių nei pardavėjos nei pirkėjo pastangų. Pirkėjui telieka susimokėti.

Šiuo didžiuosiuose pasaulio prekybos centruose populiarėjančiu mažmeninės prekybos sprendimu Lietuvoje veikiantys didieji tinklai domėjosi, bet artimiausiu metu jų diegti neplanuoja, nes tam reikalingos neva milžiniškos investicijos.

Pasak prekybos sistemų technologijų pardavėjų, Lietuvoje parduotuvės nuėjo savitarnos kasų keliu, kuris nėra patogus daugiau prekių perkantiems pirkėjams. Manoma, kad dar negreitai, bet kitas žingsnis bus žengtas diegiant savarankiško skenavimo sistemas. Jau buvo bandyta pirkėjams įduoti į rankas skenavimo įrenginius, su kuriais jie patys vaikščiodami po parduotuvę skenuodavo į krepšelį dedamas prekes. Tačiau tai nepasiteisino dėl neva pirkėjams kylančios pagundos apsivogti.

Pasak “Rimi Lietuva” atstovės ryšiams su visuomene Jovitos Bandonaitės, Lietuvos pirkėjams priimtinesnis gyvas kontaktas su kasininku, todėl apie naujovių diegimą kol kas negalvojama. Šiame prekybos tinkle neįdiegta nė viena savitarnos kasa, kitos naujovės kol kas irgi neplanuojamos.

“Maxima LT” atstovė Renata Saulytė patikino, kad artimiausiu metu atsiras nebent daugiau savitarnos kasų, o pasaulinio lygio naujovės Lietuvai yra per brangios.

Prekybos tinklo “Iki” planuose – irgi tik savitarnos kasų tobulinimas ir plėtimas. Pagrindinės priežastys – daug investicijų reikalaujantys sprendimai: reikėtų specialiai kiekvieną prekę pažymėti mikroschemomis, kuo turėtų rūpintis gamintojas arba prekybininkas, ir joms skenuoti paruošti kasas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...