2010 Rugpjūčio 04

Skulptūra

Lietuvių dovanotas F.Zappos biustas pasiekė JAV

veidas.lt

Praėjusią savaitę lietuvių dovana amerikiečiams – legendinio atlikėjo Franko Zappos biustas perkeliavo Atlantą ir pasiekė atlikėjo gimtąjį miestą Baltimorę. Apie tai pranešė skulptūros gabenimu pasirūpinusios siuntų pristatymo bendrovės “UPS” direktorius Vladas Lašas.

“Prancūzijos žmonės amerikiečių tautai padovanojo Laisvės statulą, o mes, kaip maža šalis, dovanojame mažą, bet labai įdomią ir reikšmingą skulptūrą”, – sakė V.Lašas.

Amerikiečių spaudoje jau mirga žinutės apie lietuvių dovaną ir F.Zappos biusto atidengimo šventę. Skulptūra bus atidengta rugsėjo 19 d. priešais Pietryčių Anchor biblioteką. Atlikėjo našlė sakė, kad F.Zappai ši vieta būtų patikusi, nes jo mama buvo bibliotekininkė.

Šiai progai paminėti Baltimorėje planuojama savaitę truksiantys renginiai – F.Zappos sūnus Dweezilas surengs koncertą “Zappa groja Zappą”, atlikėjo našlė Gail organizuoja simpoziumą, o bibliotekoje bus atidaryta paroda.

Amerikiečiams padovanotas F.Zappos biustas – Vilniuje stovinčios skulptūros atlikėjui atminti kopija. 1995 m. pagerbti garsų roko muzikantą Lietuvoje sugalvojo F.Zappos gerbėjų klubas, kurį subūrė fotomenininkai Saulius Paukštys ir Saulius Pilinkus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...