- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvių dovanotas F.Zappos biustas pasiekė JAV

Autorius: veidas.lt | 2010 08 04 @ 13:55 | Kultūra | No Comments

Praėjusią savaitę lietuvių dovana amerikiečiams – legendinio atlikėjo Franko Zappos biustas perkeliavo Atlantą ir pasiekė atlikėjo gimtąjį miestą Baltimorę. Apie tai pranešė skulptūros gabenimu pasirūpinusios siuntų pristatymo bendrovės “UPS” direktorius Vladas Lašas.

“Prancūzijos žmonės amerikiečių tautai padovanojo Laisvės statulą, o mes, kaip maža šalis, dovanojame mažą, bet labai įdomią ir reikšmingą skulptūrą”, – sakė V.Lašas.

Amerikiečių spaudoje jau mirga žinutės apie lietuvių dovaną ir F.Zappos biusto atidengimo šventę. Skulptūra bus atidengta rugsėjo 19 d. priešais Pietryčių Anchor biblioteką. Atlikėjo našlė sakė, kad F.Zappai ši vieta būtų patikusi, nes jo mama buvo bibliotekininkė.

Šiai progai paminėti Baltimorėje planuojama savaitę truksiantys renginiai – F.Zappos sūnus Dweezilas surengs koncertą “Zappa groja Zappą”, atlikėjo našlė Gail organizuoja simpoziumą, o bibliotekoje bus atidaryta paroda.

Amerikiečiams padovanotas F.Zappos biustas – Vilniuje stovinčios skulptūros atlikėjui atminti kopija. 1995 m. pagerbti garsų roko muzikantą Lietuvoje sugalvojo F.Zappos gerbėjų klubas, kurį subūrė fotomenininkai Saulius Paukštys ir Saulius Pilinkus.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuviu-dovanotas-f-zappos-biustas-pasieke-jav

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.