2010 Lapkričio 03

Prekyba

Lietuviai mažiau perka cigarečių ir saldumynų

veidas.lt

Lietuvos prekybos centruose per šiuos metus labiausiai sumažėjo cigarečių, konditerijos ir stipriųjų alkoholinių gėrimų pardavimas. Lietuvių pirkimo įpročių pokyčiai perša dvi išvadas: žmonės daugiau laiko leidžia namie, dažniau gamina valgyti patys ir nevengia pirkti juodojoje rinkoje.

“Maxima Lt” atstovė Renata Saulytė patvirtino, kad cigarečių šiemet per 9 mėn. nupirkta 52 proc. mažiau nei pernai – tai didžiausias kritimas iš visų prekių grupių. Taip pat smarkiai sumažėjo kulinarinių gaminių populiarumas. Prekybos tinkle “Norfa” jų nuperkama 35 proc. mažiau, “Maximoje” – apie 20 proc.

Rudenį gyventojai prisiminė ir konservavimo įgūdžius, tad konservuotų vaisių ir kompotų “Maxima Lt” prekybos tinkluose nupirkta apie 19 proc. mažiau, o konservuotų daržovių – apie 11 proc. mažiau. “Pasitvirtino tendencija, kad žmonės augina daržoves patys, nes pavasarį didėja sėklų pardavimai, o rudenį mažiau nuperkama konservuotų daržovių”, – pabrėžia R.Saulytė.

Visuose prekybos tinkluose sumažėjo ir stipriųjų alkoholinių gėrimų pardavimas –”Norfoje” šių prekių šiemet nuperkama 15 proc. mažiau nei pernai, “Maxima Lt” – 17 proc. Pirkėjai išlaidas mažino ir grožio prekėms – dekoratyvinės kosmetikos pardavimas krito 15 proc., plaukų priežiūros priemonių – beveik 10 proc., odos ir nagų priežiūros priemonių – 16 proc.

Aiškiai matyti, kad lietuviai daugiau perka produktų, reikalingų gaminti namie. “Norfoje” druskos, krakmolo, sodos pardavimas išaugo apie 10 proc., “Maximoje” kiaušinių nuperkama 20 proc. daugiau, o biskvitų – net per 70 proc. “Ankščiau saldumynai buvo paklausus gaminys artėjant savaitgaliams, dabar tortų pardavimas krito 13 proc., o pyragaičių – net 30 proc. Žmonės namie dabar net duonos išsikepa”, – atkreipia dėmesį R.Saulytė.

Įdomu, kad savo mylimiausių augintinių – šunų ir kačių – sąskaita Lietuvos gyventojai taupyti nelinkę, nes šunų ir kačių ėdalo parduodama netgi šiek tiek daugiau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. as as rašo:

    Cigareciu kontrobanda klesti, o ko jus tikejotes? kam pirkti cigaretes uz 7lt jei galima nusipirkti uz 4lt, zmones renkasi kur pigiau, akivaizdu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...