2010 Gruodžio 06

Politika

Lietuvai nereikės įtikinėti Lenkijos dėl Kaliningrado atominės

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius sako abejojantis, ar Lietuvai reikės įtikinėti Lenkiją nepirkti elektros energijos iš planuojamos Kaliningrado atominės elektrinės.

Interviu Lenkijos žiniasklaidai Lietuvos Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad sprendimą priims pati Lenkija, tačiau jis pridūrė, kad Varšuva pati yra suinteresuota Baltijos jūros regiono šalių energetiniu saugumu.

“Nežinau, ar tai mūsų darbas – įtikinėti”, – dienraščiui “Rzecpospolita” sakė A.Kubilius, paklaustas, ar Lietuva neatkalbinės Lenkijos nuo dalyvavimo Kaliningrado atominės elektrinės projekte.

“Baltijos regiono šalių energetinis saugumas bei integracija į Vakarų energetinę sistemą nėra tik Lietuvos reikalas, bet ir ES, taip pat Lenkijos tikslas. Lenkija vaidins labai didelį ir svarbų vaidmenį, sprendžiant šią problemą. Tikiuosi, ji suras būdų įvykdyti šią misiją”, – teigė premjeras.

Atominė elektrinė Kaliningrade laikoma konkurente planuojamai Visagino atominei elektrinei. Dėl Lietuvos projekto įgyvendinimo praėjusią savaitę vėl kilo abejonių, nes tarptautiniame konkurse nepavyko atrinkti kompanijos, kuri statytų jėgainę.

A.Kubilius interviu “Rzeczpospolita” pabrėžė, kad atominės elektrinės Lietuvoje projektą remia ir Lenkija, ir kitos Baltijos šalys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. MM MM rašo:

    Lenkai pirks elektrą iš tų, kurie pigiau parduos. Net mažam vaikui aišku. Taigi Premjero įsitikinimas pagrįstas spėliojimu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...