2010 Birželio 02

Kaliningradas

Lenkija ragina paprastinti gyventojų judėjimo tvarką Kaliningrade

veidas.lt

Lenkija ir toliau ragina siekti, kad supaprastinta gyventojų judėjimo tvarka galėtų pasinaudoti visi Rusijos Kaliningrado srities gyventojai.

Lietuvoje viešintis Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) sakė, kad susitarimai tarp Rusijos ir Lietuvos bei Lenkijos duotų impulsą dar artimesniems šios Rusijos srities ryšiams su Europos Sąjunga (ES).

“Dar vienas impulsas būtų, jei pasirašytume vietos judėjimo susitarimus tarp Lenkijos ir Rusijos bei Rusijos ir Lietuvos. Noriu padėkoti premjerui (A.Kubiliui – BNS) už išsakytą paramą pozicijai, kad šis susitarimas galėtų padengti visą Kaliningrado sritį”, – Baltijos jūros valstybių tarybos posėdyje Vilniuje trečiadienį sakė R.Sikorskis, paraginęs Europos Komisiją pritarti tokiai pozicijai.

R.Sikorskis anksčiau kartu su Rusijos užsienio reikalų ministru kreipėsi į Europos Komisiją, kad supaprastinta gyventojų judėjimo per sieną tvarka galėtų pasinaudoti visi Kaliningrado srities gyventojai. Lietuva prie šio kreipimosi neprisijungė, nes, anot diplomatų, tai gali prieštarauti ES teisei ir todėl šis klausimas pirmiausiai turėtų būti sprendžiamas ES viduje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...