- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvai nereikės įtikinėti Lenkijos dėl Kaliningrado atominės

Autorius: veidas.lt | 2010 12 06 @ 13:46 | Aktualijos | 1 Comment

Premjeras Andrius Kubilius sako abejojantis, ar Lietuvai reikės įtikinėti Lenkiją nepirkti elektros energijos iš planuojamos Kaliningrado atominės elektrinės.

Interviu Lenkijos žiniasklaidai Lietuvos Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad sprendimą priims pati Lenkija, tačiau jis pridūrė, kad Varšuva pati yra suinteresuota Baltijos jūros regiono šalių energetiniu saugumu.

“Nežinau, ar tai mūsų darbas – įtikinėti”, – dienraščiui “Rzecpospolita” sakė A.Kubilius, paklaustas, ar Lietuva neatkalbinės Lenkijos nuo dalyvavimo Kaliningrado atominės elektrinės projekte.

“Baltijos regiono šalių energetinis saugumas bei integracija į Vakarų energetinę sistemą nėra tik Lietuvos reikalas, bet ir ES, taip pat Lenkijos tikslas. Lenkija vaidins labai didelį ir svarbų vaidmenį, sprendžiant šią problemą. Tikiuosi, ji suras būdų įvykdyti šią misiją”, – teigė premjeras.

Atominė elektrinė Kaliningrade laikoma konkurente planuojamai Visagino atominei elektrinei. Dėl Lietuvos projekto įgyvendinimo praėjusią savaitę vėl kilo abejonių, nes tarptautiniame konkurse nepavyko atrinkti kompanijos, kuri statytų jėgainę.

A.Kubilius interviu “Rzeczpospolita” pabrėžė, kad atominės elektrinės Lietuvoje projektą remia ir Lenkija, ir kitos Baltijos šalys.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvai-nereikes-itikineti-lenkijos-del-kaliningrado-atomines

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.