2011 Sausio 20

Sausio 13-oji

Lietuva tikisi kompensacijos

veidas.lt

Lietuva tikisi kompensacijos iš Rusijos už tragiškus 1991 metų sausio 13-osios įvykius, pareiškė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

“Kalbėdamas apie šį klausimą, noriu pakartoti poziciją, neseniai išsakytą ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus, – kad mes tikimės Rusijos Vyriausybės geros valios žingsnio klausimuose, susijusiuose su žmogiška užuojauta ir tinkamos kompensacijos”, – interviu Rusijos naujienų agentūrai Interfax sakė A.Ažubalis.

Kartu jis pabrėžė esąs tikras, kad dialogas yra vienintelis kelias sprendžiant dvišalius, įskaitant ir jautrius istorinius, klausimus.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai 2011 metais pirmininkaujantis A.Ažubalis vasario pradžioje ketina lankytis Maskvoje.

“2011-aisiais pažymime diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Rusijos atstatymo 20 metų sukaktį ir tragiškų 1991 metų sausio 13-osios įvykių 20 metų sukaktį. Šios datos galėtų tapti naujomis galimybėmis plėsti dvišalį dialogą”, – kalbėjo A.Ažubalis.

Tuo pačiu jis pabrėžė, kad tokie dalykai kaip paminklas specialiųjų KGB dalinių smogikams, tarp jų ir dalyvavusiems 1991 metų įvykiuose Vilniuje, “labai liūdina”.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...