2011 Gegužės 25

Lietuva su krize susitvarkė puikiai

veidas.lt

Scanpix

Norvegijos finansinių paslaugų grupės “DnB Nord” vadovas Rune’as Bjerke’as (Runas Bjerkas) sako, kad Lietuvos bankai pasimokė iš krizės, ir jų finansavimas veikiausiai nebebus toks dosnus.

“Lietuva tvarkosi labai gerai. Ji parodė gebėjimą labai greitai atsigauti po gilios recesijos. Tai, kas įvyko šioje šalyje, mums padarė įspūdį. Naudojamės proga ir toliau augti tiek smulkių, tiek stambių klientų aptarnavimo srityse”, – po susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi trečiadienį Vilniuje sakė R. Bjerke’as, rašo naujienų portalas delfi.lt.

Pasak jo, bankų skolinimo apetitas vėl atsigauna, tačiau krizės pamokos esą išmoktos, ir finansavimas vyks gerokai atsargiau nei ekonomikos bumo metais.

“Visos investicijos, pagrįstos tvirtais verslo principais, bus laukiamos. Noriu pasakyti, kad prieš krizę turėjome labai, labai didelę pasiūlą. Ne tik iš bankų, bet ir iš investuotojų ir daugelio kitų institucijų. Manau, veikimas tarp to, ką matėme recesijos metu, ir to, ką matėme prieš pat krizės pradžią, yra gana išmintingas kelias”, – sakė “DnB Nord” vadovas.

Premjero patarėjas Mykolas Majauskas po susitikimo sakė, esą norvegų bankininkai Lietuvoje mato puikias perspektyvas. Tačiau jis akcentavo iš bankų laukiantis ne tik finansavimo augimo, bet ir atsakingo požiūrio į ekonomiką.

“Pasidžiaugėme Norvegijos banko investicija Lietuvoje. Tai rodo jų tikėjimą galimybėmis ir potencialu Lietuvoje. Kalbėjome apie tolesnį bendradarbiavimą, taip pat kalbėjome apie potencialias norvegų bankų investicijas Lietuvoje. Taip pat – ir apie galimybes pritraukti kito verslo, kitų investicijų iš Norvegijos į Lietuvą”, – delfi.lt sakė M. Majauskas.

Anot jo, “DnB Nord” vadovas minėjo, jog bankas yra pasirengęs palaikyti Lietuvos ekonomiką, skolinant tiek verslui, tiek gyventojams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...