2011 Birželio 02

Lietuvą siaubia kiaulių maras

veidas.lt

BFL

Dar nenurimus naujienoms dėl užkrėstų daržovių, vakar pasklido žinia apie kiaulių marą.

„Vilniaus diena“ teigia – „Vos vienas prekybos tinklas spėjo paskelbti mažinantis mėsos produktų kainas, Lietuvoje nustatytas klasikinio kiaulių maro atvejis neišvengiamai turės įtakos kiaulienos pardavimui apskritai.

Dar nespėjusius atsigauti po naujienų iš Vokietijos apie mirtina bakterija užkrėstus ispaniškus agurkus, lietuvius pasiekė nauja baugi žinia: Jonavos rajono kiaulių fermoje – kiaulių maro atvejis. Žinant, kaip lietuviai linkę panikuoti, vargu ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tikinimai, jog Lietuvoje parduodama kiauliena yra saugi, o klasikinis kiaulių maras – žmonėms nepavojinga liga, nuramins gyventojus.

Veterinarijos tarnyba informuoja, kad Kauno apskrityje, Jonavos rajone, Šilų kaime, UAB “Beržų kompleksas”, kiaulių fermoje, kurioje buvo laikoma 15 919 kiaulių, 2011 m. birželio 1 d. nustatytas klasikinis kiaulių maras. Teigiama, kad nepakankamos kiaulių ūkio savininkų kontrolės priemonės gali sudaryti milžiniškų ekonominių nuostolių kiaulių ūkiams. Gyvulių gaišimas nuo šios ligos yra 80–100 proc.

„Lietuvos rytas” rašo: „Pirmųjų maro požymių fermose pasirodė dar prieš dvi savaites – kai kurios kiaulės staiga liovėsi ėsti.

„Buvo įtarta, kad kai kurios kiaulės tiesiog apsinuodijo.

Tačiau kai jos masiškai pradėjo kristi, buvo paimti mėginiai. Ištyrus paaiškėjo, kad tai klasikinis kiaulių maras”, – vakar „Lietuvos rytui” pasakojo vienas didžiausių Beržų komplekso akcininkų Jonas Sungaila.”

„Vilniaus diena” teigia, kad „Lietuvos vyriausiasis veterinaras Jonas Milius neatmetė galimybės, kad kiaulės galėjo būti užkrėstos tyčia ir maro priežastis prašo aiškintis prokurorų. Jo teigimu, kol kas sunku prognozuoti nuostolius, kuriuos lems kiaulių liga.

“Šiandien apie nuostolius negaliu pasakyti, kokie jie bus. Yra skaičiuojama. Kiekvienoje savivaldybėje yra žemės ūkio ministro sudaryta komisija ir jie tai atliks. Atlikus tą darbą kreipsimės į Europos Komisiją dėl nuostolių padengimo. Žinoma, jeigu draudimas yra, įmonė taip pat dėl draudimo kreipsis”, – teigė J. Milius.”

„Verslo žinios“ priduria, kad „Lietuvos kiaulių augintojai patyrė eilinį smūgį – sustabdytas eksportas ir nutrauktas bet koks gyvulių gabenimas šalies teritorijoje. Labiausiai nerimaujama dėl sustabdyto eksporto į Rusiją – kiekvieną prarastą poziciją vėliau ten susigrąžinti tikrai nelengva.“

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...