2011 Birželio 03

Kiaulių maro virusas – lietuviškas

veidas.lt

BFL

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nustatė, kad didelę kiaulių fermą apkrėtęs klasikinio maro virusas yra vadinamasis lietuviškas.

“Viruso rūšis tapati, kuri buvo užfiksuota 2009 metais Panevėžio rajono fermoje. Europoje tas štamas dabar vadinamas lietuvišku”, – sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, rašo dienraščiai “Vilniaus diena” ir “Kauno diena”.

Iš viso reikia sunaikinti ir utilizuoti apie 16 tūkst. kiaulių, laikytų vienoje “Beržų” komplekso fermoje Jonavos rajone. Specialistai nerimauja, kad Rietave veikianti utilizavimo įmonė nespės susidoroti su tokiais milžiniškais kiekiais. Pageidaujama, kad įmonėje per dieną būtų sunaikinama apie 200 tonų gaišenos, nors įprastas pajėgumas yra 160 tonų per dieną.

Pasak specialistų, draudikai padengs tik nedidelę dalį dėl maro patirtų nuostolių, nes daug lėšų pareikalaus gyvulių užmigdymas, utilizacija ir kiti brangūs darbai, kurie atliekami pačios įmonės lėšomis. Labai daug finansinių sąnaudų ir laiko pareikalaus atkurti sunaikintą milžinišką bandą.

Klasikinis kiaulių maras išplito dar dviejuose komplekso filialuose.

Ekstremali situacija Jonavos rajone gali tęstis maždaug savaitę, tačiau “Beržų” ir jo filialams apribojimai bus taikomi dar labai ilgai.

Viešai paskleistus įtarimus, kad kiaulės buvo užkrėstos piktavališkai, “Beržų” komplekso savininkai vertina pabrėžtinai skeptiškai.

“Diversijos galimybė – nesąmonė. Niekas negali nešiotis maro bakterijų kišenėje”, – vakar dėstė 36 proc. įmonės akcijų valdantis Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Klemensas Sungaila.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...