2010 Spalio 24

Kinija

Lietuva – perspektyvi vieta Kinijos investicijoms

veidas.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė Kinijos telekomunikacijų milžinę “Huawei” išplėtoti savo veiklą Lietuvoje.

Šanchajuje susitikusi su šios kompanijos vadovais, Prezidentė pakvietė vieną didžiausių pasaulyje informacinių technologijų bendrovių kurti Lietuvoje inovacinių technologijų centrą, kuris plėtotų konkrečius technologinius projektus.

“Lietuva yra Europos Sąjungos narė, kurioje veikia ES teisės normos, todėl “Huawei” investicijos Lietuvoje turės tokias pačias garantijas, kaip ir kitose ES šalyse. Savo šalyje taip pat turime daug gerai išsilavinusių telekomunikacijų specialistų, geriausiai Europoje išplėtotą šviesolaidinių tinklų infrastruktūrą, vieną sparčiausių interneto ryšį. Lietuvoje yra visos galimybės telekomunikacijų bendrovėms ne tik diegti moderniausius sprendimus, bet ir juos Lietuvoje kurti”, – susitikime sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Per susitikimą su kompanijos vadovybe oficialiai sutarta, jog “Huawei” surengs ir finansuos dviejų savaičių profesinio parengimo stažuotę dešimčiai Lietuvos studentų, siekiančių tapti informacinių technologijų specialistais.

“Huawei” laikoma viena iš penkių inovatyviausių pasaulio kompanijų, dalinasi pirmą – antrą vietas pasaulyje pagal kasmet įregistruojamų patentų skaičių.

Kinijos investicijas ir tolesnį šalių bendradarbiavimą krovinių pervežimo, atsinaujinančių energijos šaltinių technologijų plėtros, transporto infrastruktūros gerinimo srityse Lietuvos vadovė šią savaitę aptars su Kinijos LR viceprezidentu Xi Jinping Pekine. Į Pekiną Prezidentė vyks atidariusi Lietuvos dieną Šanchajaus pasaulinėje parodoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...