2011 Balandžio 08

Lietruvos-Lenkijos santykiai

Lietuva pasigenda subalansuoto L.Kaczynskio požiūrio

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius artėjant Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) žūties metinėms teigia, kad Lietuva pasigenda subalansuoto požiūrio sprendžiant dvišales problemas, kokį turėjo kaimyninės šalies vadovas.

Lietuvoje savaitgalį bus minimos pirmosios 2010 balandžio 10 dieną lėktuvo katastrofoje prie Smolensko žuvusių L.Kaczynskio, jo žmonos ir Lenkijos valstybinės delegacijos narių mirties metinės, pranešė Ministro pirmininko spaudos tarnyba.

“Metai laiko nesumažino netekties tragizmo ir skausmo. Lietuvai labai trūksta didelio ir nuoširdaus draugo – prezidento L.Kaczynskio. Šiandien pasigendame tokio šviesaus, subalansuoto, racionalaus ir stabilizuojančio požiūrio, analizuojant ir sprendžiant jautrias dvišalių santykių temas, tokio atviro ir nuoširdaus bendravimo, kokiu pasižymėjo šviesios atminties Lenkijos prezidentas”, – pranešime cituojamas A.Kubilius.

Pasak Vyriausybės vadovo, idėjų ir energijos kupinas L.Kaczynskis ne kartą išreiškė tvirtą paramą bendriems Lietuvos ir Lenkijos energetikos bei transporto infrastruktūros projektams, buvo elektros jungčių su Lenkija, Visagino atominės elektrinės bendros statybos aktyvus šalininkas ir entuziastas.

“Labai norisi linkėti, kad ilgaamžė mūsų abiejų šalių istorija, patirtis, pasiekimai ir skaudūs praradimai pasitarnautų naujam gerų kaimyninių santykių, naujos istorinės lenkų-lietuvių partnerystės etapui”, – teigė premjeras.

Jis sekmadienį dalyvaus Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje, vyksiančiame koncerte “In memoriam”, skirtame Smolensko katastrofos aukų atminimui pagerbti.

2010 balandžio 10 dieną prie Smolensko karinio oro uosto nukrito Lenkijos prezidentą ir valstybinę delegaciją į Katynės žudynių minėjimą skraidinęs lėktuvas. Tuomet žuvo 97 žmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. AŠ rašo:

  Lietuva pasigenda,
  Kubilius teigė,
  AŠ Kiniečių Dievas …..
  Pabučiuokit Man si…..
  klumpajobai!

 2. AŠ rašo:

  “aktyvus šalininkas ir entuziastas”
  Pamirškit, klumpajobai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...