2011 Sausio 13

Sausio 13-osios minėjimas

Lietuva neturi pagrindo Rusijai reikšti pretenzijų dėl Sausio įvykių

veidas.lt

Lietuva neturi jokio pagrindo reikšti kokių nors pretenzijų dėl 1991 metų Sausio įvykių Rusijai, tvirtina šios šalies ambasada Vilniuje.

Ketvirtadienį ambasados internetinėje svetainėje paskelbtame pareiškime teigiama, kad Rusijos atstovybė Lietuvoje drauge su visais liūdi dėl žuvusiųjų prie Vilniaus televizijos bokšto ir reiškia gilią užuojautą visiems nukentėjusiesiems, jų giminėms ir artimiesiems.

“Tuo pačiu atsakydama į kai kuriuos komentarus, reiškiamus šios datos kontekste, ambasada norėtų pabrėžti, kad Rusija nemato jokio pagrindo jai reikšti kokių nors pretenzijų dėl 1991 metų sausio įvykių”, – teigiama pranešime.

Anot ambasados, į klausimą dėl šiuolaikinės Rusijos atsakomybės už kai kuriuos įvykius turėtų atsakyti istorikai.

“Būtent dėl to buvo įkurta bendra komisija, kurios nariai yra autoritetingi Lietuvos ir Rusijos istorikai. Kitoks požiūris mus veda į nereikalingą politikavimą, emocijų kaitinimą ir nepadeda plėtoti dialogo tarp Rusijos ir Lietuvos”, – rašoma pareiškime.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...