2010 Gruodžio 20

Politika

Raseinių rajone atnaujintas paminklas

veidas.lt

Raseinių rajone už Rusijos ambasados lėšas neseniai atnaujintas paminklas, kuris aukština okupacinę sovietų valdžią, pirmadienį pranešė naujienų portalas delfi.lt.

Ant Betygalos miestelio Pilkalnio kapinėse esančio paminklo sovietų kariams yra užrašas “Amžina šlovė žuvusiems už tarybų valdžią kovoje prieš buržuazinius nacionalistus 1941-1950″.

Buvęs Raseinių rajono meras, “tvarkietis” Petras Vežbavičius teigia, kad šis paminklas atnaujintas už Rusijos ambasados pinigus, bet tikina nieko apie tai nežinojęs.

Buvęs mero patarėjas, rajono tarybos narys, krikdemas Antanas Vizbaras aiškina, kad paminklas restauruotas savavališkai, esą Rusijos ambasada, jo žiniomis, viską derino su savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiąja specialiste Gražina Pečkaitiene.

Kad paminklas sutvarkytas savavališkai, patvirtina ir Kultūros paveldo departamentas.

“Darbus jie atliko mums nežinant. Aišku, čia ne pasiteisinimas, kadangi vis tik turėjo mūsų paveldosaugos specialistė viską žinoti ir laikyti ranką ant pulso. Situacija tokia – savivaldybė šitokių dalykų nelaimino, mūsų pozicija yra priešinga, mes, kur galime, ten pastatome komunistų ir kolaborantų aukoms atminti paminklus ir lenteles, kad tai įvyko tada ir tada, ir kad tai buvo genocidas”, – delfi.lt aiškino buvęs rajono vadovas P.Vežbavičius.

Sovietų sąjungai okupavus Lietuvą, šalyje pokario metais veikė partizaninis judėjimas, bet šeštojo dešimtmečio viduryje aktyvus pasipriešinimas buvo palaužtas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ramunas Ramunas rašo:

    Kazin kokia RU reakcija butu, jei vokieciai savo zuvusiu kariu kapuose padarytu uzrasa: AMZINA SLOVE VOKIECIU KARIAMS, ZUVUSIEMS UZ LAISVE KOVOJE SU KOMUNISTAIS. RU nusiustu nota ir sukeltu toki skandala, kad maza nepasirodytu. O LT po tokio musu istorijos ir praeities isniekinimo tyli, musu politikai ir valdininkai nieko nezino, apsimes, kad nieko ir nebuvo.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...