2011 Kovo 04

Verslas

“Gazprom” negavęs jokių pretenzijų iš Lietuvos

veidas.lt

Dujas Lietuvai tiekiantis Rusijos dujų koncernas “Gazprom” tvirtina nėra gavęs jokių dokumentų, kuriuose būtų išdėstytos Energetikos ministerijos pretenzijos dėl Lietuvos dujų privatizavimo sutarties, penktadienį teigiama dienraštyje “Verslo žinios”.

“Savo viešais pareiškimais Arvydas Sekmokas nenurodo konkrečių “Lietuvos dujų” privatizavimo dokumentų vietų ir nepaaiškina, ką konkrečiai pažeidė “Gazprom”, – teigiama “Gazprom” paaiškinime.

“Gazprom” nurodo, kad dujų kaina Lietuvai nustatoma pagal abipusiu susitarimu priimtą formulę.

Pasak “Gazprom”, “Lietuvos dujos” yra tik vienas iš penkių dujų pirkėjų iš Lietuvos, kurio dalis rinkoje neviršija 40 proc. Esą kitos keturios bendrovės pagal 2010 metais galiojusią formulę susitarė dėl dujų tiekimo 2011 metais.

Lietuvos Energetikos ministerija sako surinkusi įrodymus, kad “Gazprom” Lietuvai tiekė dujas diskriminacinėmis kainomis, o tai esąs “Lietuvos dujų” privatizavimo sutarties pažeidimas. Jei “Gazprom” šio pažeidimo neištaisys, Lietuva žada kreiptis į arbitražą dėl sutarties anuliavimo.

“Gazprom” 34 proc. “Lietuvos dujų” akcijų paketą įsigijo 2004 metais. Šiuo metu didžiausi “Lietuvos dujų” akcininkai yra “E.ON Ruhrgas International” (38,91 proc. akcijų), “Gazprom” (37,06 proc.) ir Lietuva (17,7 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. tai ko tai ko rašo:

    Sekmokas miglą pučia…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...