2011 Liepos 21

Lietuva įteikė notą Rusijai

veidas.lt

BFL

Lietuva įteikė notą Rusijai, kuria reiškiamas susirūpinimas dėl Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficialiame tinklalapyje paskelbtų tikrovės neatitinkančių ir įžeidžiamų teiginių. Taip pat prašoma paaiškinimo dėl galimo Rusijos poveikio Austrijos oficialioms institucijoms dėl Michailo Golovatovo paleidimo.

“Vakar užsienio reikalų viceministras buvo įpareigotas susitikti su Rusijos ambasadoriumi Lietuvoje ir įteikti jam Lietuvos užsienio reikalų ministerijos notą. Tas ir buvo padaryta. Notoje reiškiamas susirūpinimas dėl Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficialiame tinklalapyje paskelbtų tikrovės neatitinkančių ir įžeidžiančių teiginių. Notoje taip pat prašoma paaiškinimo dėl galimo Rusijos poveikio Austrijos oficialioms institucijoms dėl minėto įtariamojo paleidimo”, – teigė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis “delfi.lt” konferencijoje.

Jau anksčiau A. Ažubalis pranešimą yra pavadinęs menkinančiu Lietuvą ir iškraipančiu istoriją.

“Bent jau neigiamą foną kuriant apie šį apgailėtiną įvykį Rusijos diplomatinė tarnyba dalyvauja aktyviai”, – sakė A. Ažubalis žurnalistams trečiadienį.

Rusijos ambasadorius Austrijoje Sergejus Nečiajevas interviu naujienų agentūrai “Interfax” pareiškė, jog “nagrinėdama šį iš esmės išgalvotą orderį Austrijos teisėsauga pademonstravo aukšto lygio profesionalumą ir objektyvumą, neleido įvelti Austrijos į nešvarias politines intrigas trečios šalies nesąžiningų politikų, norinčių gauti dividendų, suvedant sąskaitas su savo istorine praeitimi”.

Į klausimą, ar Rusija darė Vienai politinį spaudimą sureguliuojant šį klausimą S. Nečiajevas atsakė, kad Rusija iš esmės nenaudoja tokio pobūdžio metodų, tuo labiau, jei omenyje turima draugiška šalis. “Kolegos austrai vadovavosi tik įstatymu, skirtingai negu kolegos lietuviai, kurie vietoj teisinių svertų naudojo politinius kanalus, įsikišo net užsienio reikalų ministras. Akivaizdu, jog Lietuvos laukia nelengvas ir ilgas kelias, kad ji pasiektų “senųjų europiečių”, konkrečiai – Austrijos, teisinės kultūros lygį”, – sakė S. Nečiajevas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Audronė Užbalytė Audronė Užbalytė rašo:

  kas gali paneigti, kas dabar rusai labai išsigąs ir sumažins dujų ir naftos kainas

 2. Mitra Mitra rašo:

  Būsime kaip kunigaikštis Margiris – pakratysime kojas,bet nepasiduosime.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...