2011 Gegužės 01

Lietuva-Rusija

Lietuva ir Rusija susitarė dėl naujo tilto per Nemuną statybos, teigia Karaliaučiaus gubernatorius

veidas.lt

"Veido"archyvas

Lietuva ir Rusija išsprendė nesutarimus dėl naujo tilto per Nemuną statybos ties Tilže (Sovetsku) ir birželį pasirašys susitarimą dėl šio projekto įgyvendinimo, teigia Karaliaučiaus srities gubernatorius Nikolajus Cukanovas.

Jis šį klausimą aptarė šią savaitę Vilniuje susitikęs su prezidente Dalia Grybauskaite ir užsienio reikalų ministru Audroniumi Ažubaliu.

“Birželio mėnesį bus pasirašyta sutartis dėl tilto statybos. Visi nesutarimai išspręsti, finansiniai klausimai taip pat išspręsti. Dalis tilto bus pastatyta už Europos Sąjungos pinigus, buvo įvardinta apie 10 mln. eurų (apie 34,5 mln. litų) suma”, – interviu BNS sakė N.Cukanovas.

Anot jo, šią sumą tilto statybai naudodamasi ES finansavimu skirs Lietuva, tačiau didžioji dalis statybų kainos guls ant Rusijos pečių.

“Į patį projektą aš labai nesigilinau, nes tai ne mano kompetencija. Pagrindinė tilto dalis bus pastatyta už Rusijos pinigus, o dalį, kuri bus Lietuvos pusėje – ten yra nepatogumų, užliejamos pievos – turės pastatyti Lietuva. Kiek suprantu, už ES pinigus”, – kalbėjo Karaliaučiaus gubernatorius.

Rusijos atstovo teigimu, naujasis tiltas bus pastatytas už kelių kilometrų nuo Karalienės Luizos tilto, jungiančio Panemunę ir Tilžę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...