2010 Gruodžio 20

Spaudos aktualija

Žada sustabdyti eismą Kauno Vytauto Didžiojo tiltu

veidas.lt

Su Kauno savivaldybe bendros kalbos nerandanti statybų bendrovė “Kamesta” vėl žada sustabdyti eismą Vytauto Didžiojo tilto transporto mazgu. Jei taip būtų padaryta, eismas Vytauto Didžiojo tiltu sustotų.

Daugiau nei prieš dvejus metus transporto mazgą įrengusi bendrovė tokius grasinimus buvo paskelbusi pavasarį, tačiau paskui juos atsiėmė, nes patikėjo savivaldybės pažadais, kad įvyks racionalios derybos. Dabar bendrovės atstovai aiškina supratę, kad savivaldybė tik tempia laiką, todėl vienintelė išeitis – uždaryti transporto mazgą, pirmadienį rašo dienraštis “Kauno diena”.

“Derybos tik imituojamos, o realiai vagiamas mūsų laikas”, – teigė “Kamestos” interesams atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas.

15 mln. litų paskolą transporto mazgui įrengti paėmusi “Kamesta” pagal sutartį su savivaldybe transporto mazgą turėjo eksploatuoti 25 metus. Bendrovė kasmet iš savivaldybės turėjo gauti maždaug po 2 mln. litų. “Kamesta” privalo mazgą prižiūrėti ir remontuoti, yra atsakinga už transporto mazgo būklę ir jame galinčias įvykti nelaimes, tačiau iš savivaldybės iki šiol nėra gavusi nė vieno lito.

Savivaldybė vienašališkai nutraukė sutartį – esą kai kurie koncesijos sutarties priedai ir darbai nebuvo tinkamai suderinami. Todėl kaina buvo neva išpūsta.

Verslininkai savivaldybės poelgį vertina kaip plėšikavimą. Pagal koncesijos sutartį su priskaičiuotais delspinigiais bendra skola už transporto mazgą šiuo metu siekia apie 5 mln. litų, tačiau savivaldybė jų grąžinti neskuba. Prasidėjo teisminiai procesai, kurie gali užtrukti ne vienus metus. Procesą gali užvilkinti ir savivaldybės reikalaujama statybos darbų ekspertizė.

G.Černiausko teigimu, “Kamesta” sutiktų, jei koncesijos sutartį nutraukusi savivaldybė sutiktų atsiskaityti už visus jau nuveiktus darbus. Bendra suma siektų 27 mln. litų, bendrovė sutinka, kad būtų mokama dalimis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...