2011 Birželio 01

Lietuva ir Prancūzija stiprins strateginę partnerystę

veidas.lt

BFL

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir Prancūzijos užsienio reikalų ir Europos ministras Alenas Žiupė (Alain Juppe) Paryžiuje pasirašė strateginės partnerystės veiksmų planą, kuriame numatytos 2009 metais įtvirtintos Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės įgyvendinimo priemonės.

“Tikiu, kad draugyste ir pasitikėjimu paremta mūsų valstybių partnerystė padės Lietuvai ir Prancūzijai kartu kurti bendrą ateitį Europoje. Svarbu, kad žodžiai, kuriuos šiandien surašėme ant popieriaus, netrukus virstų konkrečiais veiksmais ir rezultatais”, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas ir akcentavo, kad veiksmų plane numatytos abiem valstybėms ypač vertingos veiklos.

“Išskirčiau net kelias: pirma, veiksmų plane numatyta rengti kur kas daugiau aukšto lygio susitikimų, kalbėtis ir konsultuotis kur kas plačiau nei iki šiol; antra, veiksmų plane įtvirtinta Prancūzijos parama atominės elektrinės statybai Lietuvoje; trečia, užsitikrinome paramą oro policijos misijos pratęsimui, taip pat nubrėžėme plataus ekonominio bendradarbiavimo gaires – nuo žemės ūkio iki informacinių technologijų plėtros”, – sakė A. Ažubalis.

Veiksmų plane taip pat įtvirtintas konsulinės pagalbos trečiosiose šalyse stiprinimas, bendradarbiavimas kovoje su nusikalstamumu ir bendradarbiavimas mokymų srityje – nuo stažuočių žemės ūkio specialistams, iki jungtinių magistro studijų skatinimo.

Lietuvos ir Prancūzijos strateginė partnerystė užmegzta 2009 m. rugsėjo 4 dieną abiejų valstybių prezidentams pasirašius politinę deklaraciją.

A. Ažubalis Paryžiuje taip pat susitiko su Prancūzijos Senato Užsienio ir gynybos reikalų komisijos pirmininku ir dalyvavo Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Užsienio reikalų komisijos posėdyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...