2011 Balandžio 13

Konfliktas Libijoje

Libijos sukilėliai siekia pripažinimo

veidas.lt

Libijos sukilėliai, siekiantys tarptautinio pripažinimo, per trečiadienį Dohoje vyksiantį galingųjų valstybių susitikimą ketina pareikšti, kad jų šalies krizė gali būti išspręsta tik pasitraukus iš valdžios lyderiui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui).

Tarptautinės kontaktinės grupės pirmojo susitikimo išvakarėse sukilėlių Laikinosios Nacionalinės Tarybos (LNT) atstovas sakė, jog ji nesutiks su jokiu kitu sprendimu, išskyrus M.Kadhafi ir jo sūnų tremtį iš Libijos.

Atstovas Mahmudas Shammamas (Mahmudas Šamamas), kurio institucija siekia būti pripažinta teisėta Libijos vyriausybe, taip pat pabrėžė: “Norime pereiti nuo Tarybos faktinio pripažinimo prie tarptautiniu mastu pripažįstamo legitimumo”.

Toks pripažinimas LNT atvertų kelią perimti milijardus dolerių, įšaldytų Libijos sąskaitose Jungtinėse Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje, taip pat suteiktų teisę skolintis iš užsienio kaip suverenioms vyriausybėms.

Laikinoji Nacionalinė Taryba šiuo metu veikia sukilėlių tvirtovėje Bengazyje – Libijos antrajame didžiausiame mieste. Jos legitimumą iki šiol yra pripažinusi tik Prancūzija, Italija ir Kataras.

LNT atstovams nebuvo leista dalyvauti Londone kovo 29 dieną vykusios tarptautinės ministrų lygio konferencijos plenarinėje sesijoje, tačiau jie dalyvavo dvišalėse derybose su keliomis įtakingomis valstybėmis.

Prancūzijos URM atstovas Bernardas Valero (Bernaras Valero) akcentavo LNT dalyvavimą vieną dieną vyksiančiame susitikime, kuriam pirmininkaus Kataras ir Didžioji Britanija.

“Jie ne vien ten bus. Tai dar reikia suderinti su Kataru, tačiau kitaip negu Londone, kur jie buvo (tik) kuluaruose, (šįkart) jie stos priešais kontaktinę grupę”, – sakė B.Valero.

Tuo metu, kai LNT delegacija pristatys savo poziciją Dohoje, kiti Tarybos atstovai taip pat stengiasi užmegzti ryšius su kitomis Europos šalimis, sakė LNT atstovas spaudai Mustafa Gheriani (Mustafa Gerianis).

Antradienį Liuksemburge vykusios derybos, kuriose dalyvavo LNT pareigūnas Mahmoudas Jibrilas (Mahmudo Džibrilo), buvo pirmasis susitikimas, kuriame Europos Sąjunga (ES) oficialiai bendravo su Libijos sukilėlių taryba.

Kontaktinės grupės susitikimas Dohoje, dėl kurio buvo susitarta per Jungtinės Karalystės sostinėje vykusią konferenciją, turėtų sustiprinti NATO vadovaujamų aviacijos smūgių prieš M.Kadhafi pajėgas politinį ir diplomatinį pagrindą.

Prancūzija ir Didžioji Britanija antradienį skundėsi, kad jiems tenka didžiausia bombardavimo misijų našta, siekiant padėti sukilėliams atsilaikyti prieš geriau ginkluotą ir apmokytą M.Kadhafi armiją.

M.Kadhafi ištikimos pajėgos per mūšius Libijoje nukovė apie 10 tūkst. žmonių, dar apie 20 tūkst. buvo pasigesta, o 30 tūkst. buvo sužeisti, iš jų ketvirtadalis – sunkiai, vienas sukilėlių pareigūnas antradienį sakė žurnalistam Liuksemburge.

Šių teiginių negali patvirtinti nepriklausomi šaltiniai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...