2011 Kovo 29

Libija

Libijos lyderis turi stoti prieš teismą

veidas.lt

Londone antradienį rengiamos tarptautinės konferencijos dalyviai turėtų nuspręsti, kad Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafi) privalo būti teisiamas už nusikaltimus žmogiškumui, o ne išsiųstas iš šalies, pareiškė šios Šiaurės Afrikos valstybės sukilėlių vyriausybės atstovas.

“Jis privalo būti teisiamas už nusikaltimus prieš Libijos žmones, – naujienų agentūrai AFP sakė Shamsiddinas Abdulmolah (Šamsidinas Abdulmola). – Tai nediskutuotina.”

Sukilėlių humanitarinės pagalbos komiteto vadovas Mahmudas Jibrilas (Mahmudas Džibrilas), kuris taip pat buvo paskirtas laikinuoju premjeru, atvyko į konferenciją Londone išdėstyti Laikinosios nacionalinės tarybos (NTC) pozicijos, nurodė Sh.Abdulmolah.

Šioje konferencijoje dalyvaus daugiau nei 35 šalių, tarp jų septynių arabų valstybių, atstovai.

Sh.Abdulmolah sakė, kad NTC ruošiasi artimiausiu laiku paskelbti oficialią poziciją apie tai, ko tikisi iš Londono konferencijos dalyvių.

Tačiau atstovas pabrėžė, kad sukilėliai nesutiks su jokiais kompromisais dėl dviejų klausimų: kad M.Kadhafi, jo sūnūs ir padėjėjai turi būti teisiami, taip pat dėl nuostatos, kad Libija liks vieninga suvereni valstybė su sostine Tripoliu ir nebus padalyta į M.Kadhafi palaikantį vakarinį ir opozicijos kontroliuojamą rytinį regioną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...