2011 Kovo 26

Libija

Libijos lyderio Kadhafi pajėgos “raito kulnus”

veidas.lt

Libijos lyderiui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui) ištikimos pajėgos jau “raito kulnus” ir yra persekiojamos sukilėlių nuo strategiškai svarbaus rytinio miesto Adždabijos, vienas kovotojų atstovas šeštadienį sakė opozicijos sostine tapusiame Bengazyje.

“Adždabija 100 proc. perėjo į mūsų pajėgų rankas, dabar mes persekiojame Kadhafi pajėgas keliu į Marsa al Buraiką”, esančią už 80 kilometrų, sukilėlių atstovas Shamsiddinas Abdulmolah (Šamsidinas Abdulmola) sakė žurnalistams.

“Kadhafi pajėgos raito kulnus, nes jos nebeturi oro pajėgų ir sunkiųjų ginklų” po savaitę trukusių tarptautinės koalicijos smūgių, pridūrė atstovas.

Kitas sukilėlių atstovas Ahmedas Khalifa (Ahmedas Chalifa) sakė, kad kovotojai laiko mažiausiai 13 M.Kadhafi karių, su kuriais elgiamasi kaip su karo belaisviais.

Ši informacija buvo gauta penktadienio vakarą, tačiau belaisvių skaičius gali padidėti, kai sukilėliai įsitvirtins Adždabijoje.

“Šiuo metu miestas šukuojamas”, – nurodė A.Khalifa.

Jis pridūrė, kad šeštadienio rytą per mūšius Adždabijoje žuvo du civiliai gyventojai, dar devyni buvo sužeisti. Tačiau A.Khalifa pabrėžė, kad per koalicijos bombardavimus civilių aukų nebuvo.

Sh.Abdulmolah nurodė, kad koalicijos antskrydžiai “išlygino jėgas žaidimo aikštėje”.

Prieš dvi savaites sukilėliai triumfuodami paskelbė užėmę Adždabiją, tačiau praeitą savaitę buvo išstumti režimo pajėgų, kurios puolė toliau į rytus ir net kilo pavojus, kad bus paimtas ir Bengazis, kuriame įsitvirtinę opozicijos šalininkai.

Tačiau koalicijos bombardavimai privertė M.Kadhafi pajėgas grįžti (nuo Bengazio) į Adždabiją, kai penktadienį ir šeštadienį paryčiais per antskrydžius buvo išvesti iš rikiuotės jų tankai. Dabar į Adždabiją įsiveržę sukilėliai demonstravo pergalės ženklą, iškėlę du pirštus.

Sh.Abdulmolah aiškino, jog sukilėliams buvo palankus dar vienas veiksnys: buvę M.Kadhafi pajėgų kariškiai, kurie sukilimo pradžioje perėjo į opozicijos pusę, nuo ketvirtadienio ėmėsi vadovauti Adždabijos apsiausčiai ir įvedė daugiau disciplinos tarp kupinų entuziazmo, tačiau menkai apmokytų kovotojų.

Patyrę kariškiai derino savo atakas su koalicijos antskrydžiais, puldami per pertraukas tarp bombardavimų, sakė abu atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...