2010 Balandžio 30

Sveikatos draudimas

Liberalai siūlo padidinti nuo PSD atleidžiamų žmonių skaičių

veidas.lt

Seime užregistruotas opozicijos siūlymas, kuriuo dalis asmenų būtų atleidžiami nuo antrinio privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų mokėjimo. Tuo tarpu Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Dalia Teišerskytė siūlo šį įstatymo projektą papildyti nuostata, kuri leistų minėtą lengvatą taikyti ir savarankiškai dirbantiems asmenims – sportininkams, atlikėjams, menininkams ir pan.

Šiuo metu Seime užregistruotu Sveikatos draudimo įstatymo projektu siūloma nustatyti, jog asmenys, gaunantys pajamas iš su darbo santykiais susijusios veiklos, taip pat asmenys už kuriuos PSD įmokas moka valstybė arba kurie gauna ligos ir motinystės pašalpas, būtų atleidžiami nuo antrinio privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo, jeigu jie verčiasi individualia veikla pagal pažymą ar verslo liudijimą. Tokią pačią nuostatą taip pat siūloma taikyti ir ūkininkams.

Liberalė D. Teišerskytė teigia, jog priėmus tokios redakcijos Sveikatos draudimo įstatymo projektą, būtų diskriminuojama dalis gyventojų: „Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, individualia veikla taip pat laikoma savarankiška kūryba, profesinė, sporto, atlikėjo ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikla. Todėl siūlau papildyti įstatymo projektą numatant, kad tokie asmenys taip pat neprivalėtų mokėti sveikatos draudimo įmokų, jeigu PSD už juos jau moka valstybė.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...