2013 Rugsėjo 15

Leonas Somovas ir Jazzu naują albumą išpakuos įspūdinguose koncertuose

veidas.lt


Trejus metus kamavęs laukimas baigėsi – Leono Somovo ir Jazzu duetas lapkritį pristatys naująjį albumą „Lees & Seas” („Užuovėjos ir jūros“). Populiariausi Lietuvos elektroninės muzikos scenos atlikėjai šį svarbų įvykį pristatys išskirtiniais koncertais – lapkričio 8 dieną pasirodys Vilniaus Teatro arenoje, lapkričio 13 Kaune, Kultūros centre “Girstutis” ir lapkričio 15 d. Klaipėdos koncertų salėje.

„Niekada nieko nedarome atmestinai, kiekvienas pasirodymas mums yra labai svarbus. Tačiau šie soliniai koncertai – vieni drąsiausių žingsnių, kuriuos esame žengę kartu. Vakaras bus ypatingas visomis prasmėmis, todėl tikimės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje sutikti visus savo gerbėjus“, – skelbdami žinią, žada Leonas ir Jazzu.

Bilietai į albumo „Lees & Seas” pristatymo koncertus jau nuo rugsėjo 16 dienos platinami visose TicketPro kasose ir interneto svetainėje www.ticketpro.lt. Pirmųjų, pigiausių bilietų kaina – nuo 44 litų.

Jau pirmaisiais albumais „Offline“ ir „Updated“ Leonas Somovas ir Jazzu pelnė lietuviškos elektroninės muzikos kokybės simbolio vardą. Tais pačiais metais grupė laimėjo MTV Europos apdovanojimą „Best Baltic Act“ kategorijoje, tapdama vienais iš vos keleto Baltijos šalių atlikėjų, per visą istoriją nusipelniusių tokios įvertinimo. Dueto koncertų maršrutai nusidriekė nuo Vilniaus iki Londono ir Briuselio, Lietuvoje duetas greitai įrodė sugebėjimus surinkti pilnas sales žiūrovų įvairiausiose erdvėse – nuo muzikos klubų iki Kongresų rūmų.

Londone įsibėgėjęs talentingų kūrėjų tandemas 2010-aisiais pristatė antrąjį albumą „Score“, kuris ir vėl atnešė kalną komplimentų ir įvertinimų. 2012-aisiais Lietuvos muzikos apdovanojimų ceremonijoje M.A.M.A. duetas pelnė geriausios elektroninės muzikos grupės titulą, Jazzu ir pernai, ir šįmet šioje ceremonijoje išrinkta geriausia Lietuvos atlikėja, o Leonas Somovas šįmet laimėjo geriausio prodiuserio statulėlę.

Į skirtingus muzikinius projektus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje pasinėrę dueto nariai nenutraukė kūrybinių ryšių. Nuo šių metų pradžios įrašų studijoje Vilniuje Leonas ir Jazzu patyliukais ruošė tai, kas pagaliau paruošta klausytojų teismui – naujas dainas, kurios nustebins daugelį.

„Turėjome apie 18 dainų, iš kurių parinkome pačias geriausias, labiausiai atitinkančias mūsų jausmus ir suvokimą apie muziką, pasaulį. Ėjosi sklandžiai – per tiek metų su Leonu išmokome dirbti kartu, kooperatyviai ir operatyviai.

Bus daug staigmenų – nauji sąskambiai, vienai dainai panaudojome kankles.  Abu su Leonu laukiame šio albumo, o aš kartais klausydamasi dainų sakau – eik tu sau, negali būti, kad mes tai sukūrėme. Tai bus iki šiol geriausias mūsų darbas – esu tvirtai tuo įsitikinusi“, – nedvejoja Jazzu.

„Šiame albume – tikrai daugiau gyvų instrumentų, nors nuo elektronikos nenusisukome. Su kiekvienu albumu progresuojame, natūralu, jog keičiasi ir skambesys. Naujus kūrinius kartais išbandome  koncertuose, įdomu pastebėti žmonių reakciją, kuri suteikia minčių dainas dar patobulinti studijoje.

Mes ištikimi savo kūrybai, bet atsirado daugiau akustinio skambesio, norėjosi panaudoti ir fortepijoną bei kitus mūsų įrašuose iki šiol neįprastus instrumentus. Tai suteiks muzikai naujų spalvų“, – antrina Leonas.

Albumo pristatymo koncertams duetas ruošia ne vieną staigmeną. Nuo sceninių sprendimų iki įvaizdžio – Leonas ir Jazzu žada pasistengti, kad vakaras ilgam įsimintų ir gerbėjams, ir patiems muzikantams. Įdomios renginio detalės bus atskleidžiamos palaipsniui.

„Šiais koncertais prasidės naujojo albumo kelias pas klausytojus, tai – tarsi jo gimimo diena. Norisi, kad viskas juose būtų tobula iki smulkmenų. Mes darysime viską, kad taip ir būtų“, – sako Leonas Somovas.

„Siekiame sukurti nematytą pasaulį – tarp pasakos ir realybės, sapno ir tikrovės. Tai bus kažkas per vidurį tarp „Alisos stebuklų šalyje“, „Tvin Pykso“ ir „Vasarvidžio nakties sapno“, – užsimena Jazzu.

Visos Leono Somovo ir Jazzu paslaptys bus išlukštentos jau greitai – koncertuose, kurių verta laukti nekantriai.

Albumo viršelio autorius Gytis Galvanauskas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...